خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6767
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۶:۳۲
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

۲۷۱ نفر از مردم سیستان‌وبلوچستان به کرونا مبتلا شدند

۲۷۱ نفر از مردم سیستان‌وبلوچستان به کرونا مبتلا شدند
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با افزوده شدن ۲۷۱ نفر دیگر به کرونا در۲۴ ساعت گذشته در سیستان‌وبلوچستان شمار مبتلایان به این ویروس به ۲۰ هزار و ۸۰۸ نفر افزایش یافت.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر قاسم میری‌علی‌آباد روز سه شنبه اظهار داشت: همچنین ۸۴۶ نفر از مردم سیستان و بلوچستان تاکنون براثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند و اکنون برروی تخت‌های بخش مراقبت های ویژه بیمارستانهای منتخب زاهدان ۵۰ بیمار بدحال بستری هستند.

 

وی ادامه داد: جمع بیماران بستری مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان ۳۰۹ نفر است که از هم استانی های عزیز در خواست می کنیم این بیماری را جدی بگیرند و به هشدارهای بهداشتی جامه عمل بپوشانند.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: شستن مکرر دست‌ها با آب و صابون، ماندن در خانه، پرهیز از مسافرت و کاستن از آمد و شدهای غیرضروری در شهرها، توجه به نکات بهداشتی در سوختگیری خودروها و خرید مایحتاج عمومی، دور شدن از ترس و هراس بی مورد و در عین حال سرسری نگرفتن توصیه ها و هشدارها از جمله راهکارهای کارشناسی برای کنترل کروناست.

 

وی افزود: از مردم عزیز تقاضا می شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

 

میری علی آباد با بیان این‌که مردم نباید فکر کنند ویروس کرونا ضعیف و بیماری تمام شده است، افزود: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال ویروس و عوارض ناشی از آن، نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی شود ضروری است شهروندان و روستاییان استان تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند تا از گسترش این بیماری جلوگیری شود.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

در گفتگو با اس.بی پرس، عنوان شد:

حادثه رانندگی در زاهدان ۱۱ مجروح برجای گذاشت

به گزارش اس.بی پرس؛

صدای ماندگار دوبله درگذشت