خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6792
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۴:۰۵
مدیرکل راهداری سیستان‌ و بلوچستان:

۳۰ درصد ترددها در راه‌های سیستان‌وبلوچستان با سرعت غیرمجاز ثبت شد

۳۰ درصد ترددها در راه‌های سیستان‌وبلوچستان با سرعت غیرمجاز ثبت شد
مدیرکل راهداری سیستان‌وبلوچستان گفت: ۳۰ درصد ترددها در جاده های استان با سرعت غیر مجاز انجام می شود.

به گزارش اس.بی پرس، به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان‌وبلوچستان، ایوب کرد اظهار داشت: از مجموع ۲۴ میلیون و ۳۶۴ هزار و ۵۹۵ تردد ثبت شده در مسیرهای این استان از ابتدای سالجاری تا کنون هشت هزار و ۸۴۹ هزار و ۶۹۹ تردد معادل ۳۰ آن با سرعت غیرمجاز انجام شده است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان‌وبلوچستان افزود: بیشترین سرعت غیرمجاز ثبت شده این مدت در مسیرهای ارتباطی «خاش – سراوان»، «میرجاوه – زاهدان» و «خاش - زاهدان» گزارش شده است.

 

وی با بیان اینکه سرعت غیرمجاز عامل اصلی بروز سوانح رانندگی به شمار می‌رود، گفت: سرعت زیاد در مسیرهای ارتباطی سبب شده در هفت ماهه نخست سالجاری این استان با ۲۱۳ فقره، رتبه ۱۲ کشوری را از لحاظ درصد تعداد تصادفات فوتی در بین ۳۱ استان به خود اختصاص دهد.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: همچنین سرعت غیرمجاز در راه‌های این استان سبب شده در این مدت واژگونی و برخورد رخ به رخ بیشترین علل بروز سوانح رانندگی را تشکیل دهند که عمدتاً این گونه تصادفات متأسفانه به دلیل شدت ضربات وارده منجر به فوت سرنشینان شد.

 

کرد آموزش و فرهنگ سازی را از مؤثرترین راهکارها در کاهش سوانح رانندگی در مسیرهای ارتباطی سیستان‌وبلوچستان دانست و افزود: این اداره‌کل همه ساله علاوه‌بر اقدامات بازدارنده نظیر نصب علائم ایمنی و هشدار دهنده، اصلاح شیب شیروانی، نصب سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور، ایمن سازی فیزیکی مدارس، اصلاح آشکار سازی، حذف نقاط پر تصادف، بازگشایی و افزایش شعاع دید و خط کشی مسیرها را در راستای توسعه فرهنگ ترافیک در استان مدنظر قرار داده که اجرای برنامه سیمای راهبران و برگزاری دوره‌های آموزشی برای همه اقشار بویژه دانش آموزان از مهمترین آنها به شمار می‌رود.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

در گفتگو با اس.بی پرس، عنوان شد:

حادثه رانندگی در زاهدان ۱۱ مجروح برجای گذاشت

به گزارش اس.بی پرس؛

صدای ماندگار دوبله درگذشت