خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6793
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۴:۱۰
فرماندار مهرستان:

کتابخوانی اصل و اساس فعالیت‌های فرهنگی است

کتابخوانی اصل و اساس فعالیت‌های فرهنگی است
 فرماندار مهرستان گفت: پیشرفت جوامع در نتیجه توجه به مقوله مطالعه و انس با کتاب محقق می‌شود و بی توجهی به این مهم عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت.

به گزارش اس.بی پرس، محمدرفیع دهواری فرماندار مهرستان پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان با گرامیداشت هفته بسیج و هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: زمانی که مدیری به خوبی کار می‌کند میگویند بسیجی وار عمل کرده است.

 

وی افزود: امروز خیلی از فرصت‌های توسعه و پیشرفت را داریم اما آن چیزی که باید به آن توجه کنیم تفکر بسیجی است که نه کمبود وقت و امکانات و نه بزرگی دشمن در امور خللی ایجاد نکند.

 

فرماندار مهرستان با اشاره بر اینکه کتابخوانی اصل و اساس فعالیت‌های فرهنگی است و بدون توجه به این امر موفقیتی در جامعه حاصل نمی‌شود، تصریح کرد: پیشرفت جوامع در نتیجه توجه به مقوله مطالعه و انس با کتاب محقق می‌شود و بی توجهی به این مهم عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت.

 

دهواری گفت: مردم باید این روزها را جدی بگیرند و بدانند همه اقداماتی که در کشور برای مهار کرونا انجام می‌شود برای سلامتی آنهاست.

 

وی ادامه داد: کارکنان بهداشت و درمان ایثار کرده‌اند و حتی شهید در این راه تقدیم کردند و اگر مردم از همه اقشار رعایت اصول بهداشتی را نکنند در ابتلای دیگران به کرونا مقصرند و خستگی بر تن این عزیزان خواهد ماند.

 

 

تفکر بسیجی عامل موفقیت کشور در عرصه‌های مختلف بوده است

سرهنگ پاسدار حسین نکویی فرمانده سپاه ناحیه مهرستان هم در این جلسه گفت: کلمه بسیج هر حرف آن پرمعنا است که عبارت است از بالندگی به همراه بصیرت، سازندگی در سایه یکدلی و جهاد مخلصانه.

 

وی بیان کرد: امروز نیز که حدود چهار دهه از عمر پربرکت انقلاب اسلامی را سپری می‌کنیم هرجا که موفق بودیم تفکر بسیجی و تفکر مقاومت حاکم بوده است.

 

سرهنگ نکویی افزود: اگر بسیج و تفکر بسیجی در کشور ما نبود شاید هیج وقت مجالی برای حضور ما در این عرصه نبود و آنچه که امروز از تفکر مقاومت، تفکر ایثار و مردم داری وجود دارد همه در شجره طیبه بسیج تبلور یافته است.

 

گفتنی است، در پایان این مراسم به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی از کتاب نویسنده جوان مهرستانی احمد اربابی به نام «سفر در زمان باور علمی» رونمایی شد.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

تراکنش‌های بدون کدملی برگشت می‌خورد

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت؛

آزمایش بالینی واکسن ایران و کوبا آغاز شد