خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6804
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۶:۰۸
معاون امنیتی انتظامی استاندار ؛

طرح شهید سلیمانی در سیستان‌وبلوچستان اجرا می‌شود

طرح شهید سلیمانی در سیستان‌وبلوچستان اجرا می‌شود
معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان‌وبلوچستان گفت: طرح شهید سلیمانی در راستای ریشه‌کنی ویروس کرونا از اول آذر در سطح استان اجرا می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، محمد هادی مرعشی روز چهارشنبه در نشست هماهنگی و هم‌اندیشی اجرای طرح تکمیلی مدیریت کرونا اظهارداشت: غربالگری عمومی کرونا تحت عنوان طرح شهید سلیمانی با همکاری بسیج مستضعفان و شبکه بهداشت و درمان از اول آذر در سیستان‌وبلوچستان اجرا می‌شود.

 

وی افزود: در این طرح ردیابی بیماران و افراد در تماس با مبتلایان غربالگری و قرنطینه‌سازی مناسب انجام می‌شود.

 

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: با اجرای این طرح اقدامات گسترده‌تری در خصوص آموزش همگانی مردم در راستای پیشگیری از ابتلا به کرونا بویژه در مناطق کم‌برخوردار و در سطح محلات بیماریابی سریع با انجام تست‌های بیشتر و نظارت بیشتر بر اجرای پروتکل‌ها و قرنطینه کردن افراد بیمار و مشکوک انجام خواهد شد.

 

وی بیان کرد: قطع زنجیره‌ی تکثیر ویروس از طریق بیماریابی با تکیه بر همه ظرفیت‌های انسانی، مخابراتی، فناوری و شبکه بهداشت از اهداف طرح است.

 

مرعشی خاطر نشان کرد: فرماندهی طرح در مرکز سیستان‌وبلوچستان بر عهده استاندار و در شهرستان‌ها با فرمانداران و فرماندهی عملیات طرح بر عهده فرمانده‌هان سپاه است و ریاست دانشگاه‌های علوم پزشکی به عنوان معاون فرماندهی قرارگاه این طرح را دنبال می‌کنند.

وی گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی مکلفند امکاناتی را که فرمانداران برای این اجرای این طرح در نظر دارند در اختیار قرار دهند.

 

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان‌وبلوچستان تصریح کرد: این طرح یک بسیج عمومی است و تلاش و انسجام دستگاه‌های اجرایی در موفقیت طرح بسیار موثر خواهد بود.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی