خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6809
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۹:۴۸
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:

دپارتمان مهارت دریایی و بندری در چابهار راه‌ندازی می‌شود

دپارتمان مهارت دریایی و بندری در چابهار راه‌ندازی می‌شود
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: دپارتمان مهارت دریایی و بندری با همه زیرساخت‌ها به صورت تخصصی در چابهار راه اندازی می شود تا مربیان و کارآموزانی را برای منطقه و سطح ملی آموزش دهد.

به گزارش اس.بی پرس، علی اوسط هاشمی در سفری دو روزه به چابهار اظهار کرد: برنامه های توسعه ای منطقه که مورد توجه ویژه دولت برای سیستان و بلوچستان است باید پیاده سازی شوند و اقتضای عدالت حکم می‌کند که طرح های اجرایی در این استان متفاوت اجرا شوند.

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: مراکز مشاوره شغلی و مهارتی در دانشگاه بین المللی منطقه آزاد چابهار، دانشگاه دریانوردی و دانشگاه آزاد راه اندازی خواهند شد تا دانشجویان در کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای دوره های کارآموزی را سپری و گواهینامه مهارت دریافت کنند و این گواهینامه با واحد های درسی دانشگاهی مطابقت داده خواهد شد.

 

هاشمی ادامه داد: با هدف تبادل تجربیات مهارتی جهانیان با مردم این منطقه، المپیاد بین المللی مهارت مناطق آزاد با توجه به ظرفیت موجود در منطقه آزاد چابهار برگزار می شود و همچنین با اجرای سند راهبری مهارت در منطقه آزاد چابهار تحول عظیمی را برای مردم این منطقه شاهد خواهیم بود.

 

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: هر کارگر ساختمانی در سازمان فنی و حرفه ای دوره های آموزشی را طی و گواهینامه مهارت دریافت کند، بیمه خواهد شد و همچنین هر واحد صنفی مشمول مالیات به سمت ارتقای پرسنل خود رو آورد و نیروهای شاغل در آن واحد دوره های آموزشی فنی و حرفه ای را سپری کنند به همان میزان شامل معافیت مالیاتی خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

نظرات شما

capcha