خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6810
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۹:۵۲
تحصیل بی‌دغدغه رؤیای دانش‌آموزان روستایی بلوچستان

ویدئو: حکایت مدرسه مجازی امیرحسین در بالای کوه

ویدئو: حکایت مدرسه مجازی امیرحسین در بالای کوه
در این گزارش ویدیویی به‌سراغ روستا و مدرسه مجازی بالای کوه امیرحسین و دوستانش در شرق بلوچستان که این روزها در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شده‌اند، رفته‌ایم و روایتی گرفتیم از هزاران دانش‌آموزی که امیرحسین نمونه خروار آنهاست.

به گزارش اس.بی پرس، دانش‌آموزان روستایی بخش «بَم‌پُشت» از توابع شهرستان سراوان واقع در شرق استان سیستان و بلوچستان از محرومیت‌‌های آموزشی رنج می‌‌برند، محرومیت‌ از عدالت آموزشی طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود که نرخ پوشش تحصیلی، کمبود معلم و نیروی انسانی ماهر،‌ تخریبی و فرسوده بودن مدارس و کمبود تجهیزات مناسب آموزشی و عدم دسترسی به مدارس دوره متوسط و نداشتن اینترنت در ایام کرونا تنها بخشی از آن است.

 

شاید تحصیل بدون دغدغه اصلی‌ترین خواسته دانش‌آموزان روستایی بخش بم‌پشت باشد؛ به‌گفته مردم محلی در بخش بم‌پشت با جمعیتی بالغ بر 25 هزار نفر به‌جز شهر سیرکان مرکز بخش، در روستاها اینترنت پرسرعت برای حضور دانش‌آموزان و دانشجویان در کلاس‌های درس مجازی وجود ندارد و البته در همان شهر سیرکان هم در طول هفته حداقل دو روز آنتن‌دهی قطع می‌شود.

 

"امیرحسین" و سایر دانش‌آموزان روستای "گروکان" که این روزها در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شده‌اند، روزانه برای حضور در کلاس‌های مجازی مجبور به کوه‌پیمایی مسیر سه‌کیلومتری و صعب‌العبور تا دستیابی به اینترنت پرسرعت در منطقه کوهستانی هستند و در بالای کوه با چوب و سنگ برای خودشان کلاسی مجازی درست کرده‌اند!

 

امیرحسین نماینده تمام دانش‌آموزان محروم از اینترنت در ایام کلاس‌های مجازی است و امیرحسین‌های زیادی در بلوچستان وجود دارند که در چنین وضعیتی قرار دارند. تیم خبری تسنیم در شرق سیستان و بلوچستان به روستای زادگاه امیرحسین و مدرسه مجازی او رفته است.

 


download

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha