خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6818
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۲۳:۰۴
این استان امیرحسین بااستعداد زیاد دارد

وزیر جوان به دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان حداقل به چشم همان خانم سلبریتی نگاه کند

 وزیر جوان به دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان حداقل به چشم همان خانم سلبریتی نگاه کند
کاش امیرحسین هم مثل آن بازیگر سینما، آن سلبریتی که با یک پست توانست مشکل بسیاری از هم‌وطنان افغانستانی داخل ایرانش را بیان و حل کرد، مشکل خودش و صدها دانش‌آموز سیستان و بلوچستانی را مطرح می‌نمود؛ بلکه آذری جهرمی وزیر ارتباطات هم رگ غیرتش باد می‌کرد و برایشان دستور پیگیری و بررسی مبذول می‌فرمود.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، امیرحسین و دوستانش در شرق بلوچستان این روزها در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شده‌اند؛ البته در سیستان و بلوچستان دانش‌آموزان بسیاری وجود دارند که به خاطر ضعف زیرساخت‌های مخابراتی و اینترنت به سامانه شاد و آموزش اینترنتی دسترسی مناسبی ندارند.

 

کاش محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات کشورمان نیز به این اتفاق واکنش فوری نشان می‌داد؛ همچون واکنشی که به مشکل خانم بازیگر نشان داد.

 

هفت روز پیش فرشته حسینی از بازیگران افغانستانی سینمای کشورمان، پستی منتشر کرد مبنی بر اینکه مادرش به خاطر مشکلاتی که شاید خیلی از افغانستانی‌های حاضر در ایران با آن مواجه هستند، نتوانسته سیم‌کارتی را به نام خود بزند تا از این طریق در سامانه شاد برای دیگر فرزندش خدمات آموزشی آنلاین دریافت کند.

 

«امروز صبح وقتی خواهر کوچکم نتوانست در مدرسه‌ی آنلاین شرکت کند، مادرم متوجه می‌شود که سیم‌کارتش مشکلی برایش پیش‌آمده، به مخابرات می‌رود و مشکل را می‌گوید و طبق معمول به مادرم می‌گویند صاحب سیم‌کارت باید بیاد!

 

حالا این صاحب سیم‌کارت یک فردی بوده که قادر به خرید سیم‌کارت بوده و برای مادرم زمانی سیم‌کارت خریداری کرده، چون مادر من خودش نمی‌تواند سیم‌کارت بخرد برای اینکه مدارک اقامتی‌اش کارت آمایش است؛ و حالا در دسترس نیست این صاحب سیم‌کارت!»

 

آذری جهرمی نیز با فاصله زمانی بسیاری کمی به این پست واکنش نشان داد و نوشت:

 

«دیروز یکی از مهاجرین عزیز افغانستانی، با انتشار این تصویر در صفحه اینستاگرامش، از مشکلاتی که تهیه سیم‌کارت برای مادرشان فراهم کرده بود نوشته بودند و خواسته بودند به این موضوع رسیدگی شود.

 

بررسی کردم؛ اول که هیچ محدودیتی برای واگذاری سیم‌کارت به مهاجرینی که دارای مدارک اقامتی معتبر هستند؛ وجود ندارد.

 

دوم اینکه برای واگذاری سیم‌کارت به مادر ایشان، هیچ استعلامی از سامانه احراز هویت سازمان تنظیم مقررات نشده است. این بدان معناست که دفتر خدمات ارتباطی، از وظایف خود تخطی کرده است. به او گفته‌اند سیم‌کارت به شما نمی‌دهند تا چند تومان پول بیشتر بگیرند و نقره‌داغش کنند. بی‌وجدانی است انصافاً.

 

سوم اینکه، شب گذشته، مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات، جناب آقای هادیان با ایشان تماس می‌گیرد و ضمن دلجویی مشکل مادرشان را حل می‌کنند.

 

چهارم اینکه به سازمان تنظیم مقررات دستور دادم که اولاً دفتر متخلف شناسایی، برخورد قانونی با ایشان، به عمل آید. در سامانه ۱۹۵ هم امکان ثبت شکایات اتباع سایر کشورها از دفاتر خدماتی فراهم آید.»

 

حالا مردم و فعالان رسانه‌ای سیستان و بلوچستان نیز از وزیر جوان تقاضا دارند، این مشکل اینترنت را برای دانش‌آموزان این استان که اتفاقاً هم‌وطن او نیز محسوب می‌شوند، برطرف کند. بسیاری از دانش‌آموزان بااستعداد این استان پهناور به خاطر مشکلاتی ازجمله عدم آنتن دهی موبایل و نداشتن اینترنت نمی‌توانند شکوفا شوند.

 

آقای وزیر، واقعاً برنامه‌ریزی و بررسی مشکل این‌همه کودک و دانش‌آموز ایرانی که در سیستان و بلوچستان متولدشده‌اند، کمتر از حل مشکل به نام زدن سیم‌کارت مادر یک بازیگر سینماست؟


 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مهدی ۱۵ گل برای تیم ملی جوانان زد

مارادونای ایران چگونه شهید شد؟

به گزارش اس.بی پرس؛

کار مادر بزرگ تالشی جهانی شد