خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6830
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۰:۵۸
استاندار:

نخستین واحد پتروشیمی چابهار به زودی وارد تولید تجاری می‌شود

نخستین واحد پتروشیمی چابهار به زودی وارد تولید تجاری می‌شود
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: واحد پتروشیمی «بدر شرق» از واحدهای پتروشیمی چابهار به زودی وارد تولید تجاری می‌شود.

احمدعلی موهبتی در گفت‌وگو با خبرنگار اس.بی پرس، اظهار داشت: واحد پتروشیمی "بدر شرق" از واحدهای پتروشیمی چابهار به زودی وارد تولید تجاری می‌شود. شهرک پتروشیمی چابهار در راستای طرح راهبردی توسعه سواحل مکران و با هدف استقرار صنایع سنگین و آب‌بر در کنار آب برای ایجاد سومین قطب پتروشیمی ایران بعد از عسلویه و ماهشهر در چابهار پایه‌گذاری شده است.

 

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: پتروشیمی چابهار در کنار فولاد و شهر جدید تیس و پروژه‌های حمل و نقل بزرگی مانند توسعه بندر، راه‌آهن و فرودگاه که بهره‌برداری شده و یا در حال اجراست، نویدبخش آینده روشن برای چابهار و سواحل راهبردی مکران است.

 

وی با اشاره به توقف پروژه احداث شهر فرودگاهی چابهار، اضافه کرد: البته من گله شدیدی نسبت به راکد گذاشتن پروژه شهر فرودگاهی چابهار دارم که متاسفانه این پروژه همچنان راکد است و درخواست دارم سریع‌تر این پروژه کارشناسی شده دوباره شروع شود.

 

موهبتی گفت: امروز هرکس دل در گرو این نظام دارد باید تمام سعی و تلاشش را برای توسعه سواحل مکران و چابهار بکند؛ چرا که این سواحل نه‌ تنها برای استان محروم سیستان و بلوچستان بلکه برای جمهوری اسلامی ایران و حتی کشورهای دوست و همسایه ما  اهمیتی راهبردی دارد.

 

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: امیدواریم با همین همت و تلاشی که امروز در پروژه‌های عمرانی راهبردی سواحل مکران و چابهار نظیر راه‌آهن، پتروشیمی، فولاد و همچنین به زودی فرودگاه در جریان است، تا پایان دولت دوازدهم شاهد رونق و پیشرفتی مثال‌زدنی نسبت به قبل در منطقه باشیم.

 

به گزارش اس.بی پرس، شهرک پتروشیمی چابهار در سال 91 توسط شرکت سرمایه‌گذاری نیروهای مسلح(ساتا) در مساحتی 1200 هکتاری در حال ساخت است؛ این شهرک در سه فاز با توانایی تولید20 میلیون تن محصولات بالادستی پتروشیمی ساخته می‌شود و فاز اول آن نیز به زودی با توانایی تولید 8.5 میلیون تن به مراتب وارد تولید تجاری می‌شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی