خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6845
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۸:۴۸
فرمانده انتظامی استان ؛

کارگروه‌های مشاوران ناجا در سیستان‌وبلوچستان راه‌اندازی می‌شود

کارگروه‌های مشاوران ناجا در سیستان‌وبلوچستان راه‌اندازی می‌شود
فرمانده انتظامی سیستان‌وبلوچستان گفت: گروه مشاوران ناجا به منظور بهره‌گیری از ظرفیت مردم برای پیشبرد اهداف نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت بزودی در این استان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، سردار احمد طاهری در دیدار دبیر و معاونان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر سیستان‌وبلوچستان اظهارداشت: بهره‌گیری از ظرفیت مردم و شهروندان فهیم همواره در دستور کار نیروی انتظامی بوده و خواهد بود و قصد داریم تا این ارتباط را از گذشته نیز مستحکم‌تر و نزدیک‌تر کنیم. 

 

وی افزود: مردم یکی از پایه‌های اصلی ناجا برای پیشبرد اهداف و برقراری امنیت پایدار هستند و بخش زیادی از امنیت پایداری که هم‌اینک در استان وجود دارد با همکاری و مشارکت شهروندان فهیم و بصیر به وقوع پیوسته است. 

 

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: نیروی انتظامی در راستای تحقق اهداف نظام مقدس اسلامی و حمایت همه جانبه از امنیت مردم فعالیت می‌کند و متعلق به هیچ جناح، گروه و قومیتی نیست که این شاخصه مهم در تمامی ابعاد ناجا عملیاتی شده و در مسیر اجرای ماموریت‌های خود تنها چارچوب تعیین شده قانونی ملاک عمل خواهد بود. 

 

وی تاکید کرد: در کنار ماموریت‌های نظامی و انتظامی که به این نیرو محول شده است رسیدگی و حل معضلات اجتماعی و معیشتی و فرهنگی مردم در سیستان‌وبلوچستان در دستور کار است که قصد داریم در آینده‌ای نزدیک با راه‌اندازی گروه‌های مختلف مشاورین نیروی انتظامی در این زمینه نیز گام برداریم. 

 

به گفته سردار طاهری این کارگروه‌ها قطعا از افراد متخصص، شاخص و خبره در زمینه‌های مختلف تخصصی و بدون وابستگی به جریانات تشکیل خواهد شد که امیدواریم با فعال‌سازی آنها بتوانیم گام‌های موثری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان برداریم. 

 

وی ادامه داد: طبیعتا در این مسیر نیازمند حمایت و همراهی همه چهره‌های فرهنگی و موثر اجتماعی هستیم که ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان‌وبلوچستان با توجه به ماموریت‌های همسو و متناسبی که با این کارگروه‌ها دارد یکی از دستگاه‌های امین و مورد اطمینان ناجا خواهد بود و قطعا از توان فکری و نیروی انسانی این ستاد بهره کافی را خواهیم برد. 

 

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر سیستان‌وبلوچستان نیز در این دیدار گفت: یکی از کارکردهای اصلی این ستاد تلاش برای کاهش مشکلات جامعه از طریق ارتباط‌گیری موثر با مردم و جامعه نخبگانی است که در همین راستا شورای راهبردی ستاد متشکل از اساتید دانشگاهی، علمای شیعه و سنی و دستگاه‌های فرهنگی و نظارتی ایجاد شده است. 

 

سرهنگ پاسدار محسن اکبری تاکید کرد: در این شورا قطعا نیروی انتظامی یکی از اعضای اصلی است که نماینده‌ای نیز به این شورا معرفی کرده و امیدواریم بتوانیم در یک اقدام هماهنگ و کارشناسی شده در راستای کاهش آلام و دغدغه‌های مردم گام برداریم. 

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی