خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6846
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۸:۵۸
به گزارش اس.بی پرس؛

ورود بسیج در تمام عرصه‌ها راهگشا و امید آفرین بوده است

ورود بسیج در تمام عرصه‌ها راهگشا و امید آفرین بوده است
 نماینده ولی فقیه و استاندار سیستان‌وبلوچستان با صدور پیامی مشترک ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج گفتند: ورود تفکر و روحیه بسیجی به عرصه‌های مختلف از جمله دفاع مقدس، دفاع از حرم، سایر عرصه‌های علمی و سازندگی همواره راهگشا و قدرت‌آفرین بوده است.

به گزارش اس.بی پرس، در پیام مشترک حجت الاسلام‌والمسلمین مصطفی محامی و احمدعلی موهبتی که نسخه‌ای از آن روز یکشنبه به اس.بی پرس،  نمابر شده آمده است: هفته بسیج یادآور شجره طیبه‌ای است که به دست امام خمینی(ره) در بوستان انقلاب ‌کاشته شد و امروز به درختی تنومند مبدل شده که ریشه در دل‌های مردم به‌ویژه نسل جوان دارد و در سرتاسر جهان اسلام ثمرات و برکات خود را نشان می‌دهد.

 

بسیج مصداق بارز آیات شریفه «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم» و «وَالَّذینَ جاهَدوا فینا لَنَهدِیَنَّهُم سُبُلَنا» است که در مسیر یاری دین خدا و در عرصه‌های مختلف جهاد وارد شده و با توکل بر خداوند متعال بن بست‌ها را از پیش روی برداشته و با جلوه‌گر ساختن اقتدار نظام اسلامی، مایه امیدواری دوستان و پیروان راه حق و عامل خشم و یاس شیاطین جن و انس گشته است.

 

مرور خاطرات دور و نزدیک این سرزمین مؤید این نکته است که ورود تفکر و روحیه بسیجی به عرصه‌های مختلفی از جمله دفاع مقدس، دفاع از حرم و سایر عرصه‌های علمی، سازندگی  همواره راهگشا و قدرت‌آفرین بوده که و بدون شک گسترش این روحیه و منش در جامعه، نسخه شفابخش گذر از تنگناها و مشکلات است.

 

امروز به لطف خداوند و با مجاهدت‌های مثال‌زدنی فرزندان شیعه و اهل سنت خطه پهناور و غیورپرور سیستان‌وبلوچستان، نام زیبای بسیج با رایحه خوش رفع محرومیت، حفظ وحدت و ایجاد امنیت، عجین شده و این ثمرات جز با ولایت‌مداری بسیجی‌های با اخلاص، مدیریت هوشمندانه فرمانده‌هان و برکت خون شهدای بسیج قابل تحقق نبود.

 

اینجانبان ضمن گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان حضرت امام خمینی (ره) و ادای احترام به مقام شامخ شهدای بسیج، هفته بسیج را به همه بسیجیان عالم بویژه نیروهای مخلص و بااراده فعال در استان سیستان‌وبلوچستان تبریک عرض نموده و رشد و تعالی این شجره طیبه را در مسیر تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای گام دوم انقلاب اسلامی از محضر خداوند متعال خواستاریم.

 

به گزارش اس.بی پرس، بسیج مستضعفان با فرمان امام خمینی (ره) در ۵پنج آذر ۵۸ تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی ۱۳۵۹ به صورت قانونی رسمیت پیدا کرد.

 
 
 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha