خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6848
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۹:۱۳
فرماندار:

مردم و مسوولان چابهار برای کنترل ویروس کرونا تلاش کنند

 مردم و مسوولان چابهار برای کنترل ویروس کرونا تلاش کنند
 معاون استاندار سیستان‌وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: مردم با در خانه ماندن، رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و مسوولان با اقدامات و تمهیدات لازم برای کنترل ویروس کرونا در این شهرستان تلاش کنند.

رحمدل بامری روز شنبه در گفت‌وگو با اس.بی پرس، اظهارداشت: نشست‌های مختلفی برای هماهنگی بهتر مسوولان در شهرستان چابهار و منطقه آزاد برگزار شده و در همه این نشست‌ها تاکید شده تا با رعایت مسائل و تصمیمات ستادملی کرونا مردم سلامت باشند.

 

وی بیان کرد: اصناف و بازاریان باید بیشتر همکاری کنند و در راستای اجرای دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا و با توجه به اینکه چابهار در منطقه نارنجی شیوع این ویروس قرار گرفته لازم است در جهت حفظ سلامت خود و عموم شهروندان از بازگشایی واحدهای صنفی خودداری کنند.

 

فرماندار چابهار ادامه داد: فعالیت برخی از صنوف از ساعت هشت صبح تا ۱۸ عصر خواهد بود و  تمامی واحدهای صنفی مجاز به فعالیت، جهت خدمات دهی به شهروندان ملزم به رعایت مصوبات ستاد کرونا و نیز شیوه نامه‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا و استفاده از ماسک هستند و با واحدهای صنفی متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه عدم توجه به این موضوعات سبب پلمب ۱۵ روزه واحد صنفی را فراهم خواهد کرد افزود: با همکاری صمیمانه اصناف و بازاریان شاهد قطع زنجیره کرونا در شهرستان چابهار و در کشور عزیزمان ایران باشیم.

 

 

تعطیلی تمامی تاسیسات گردشگری چابهار 

رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی چابهار نیز اظهارداشت: تمامی تاسیسات گردشگری این شهرستان به منظور جلوگیری از شیوع کرونا تا اطلاع بعدی تعطیل هستند.

 

عبدالحمید بلوچ زاده افزود: با توجه به گسترش شیوع کرونا تمامی تاسیسات گردشگری شامل هتل، بومگردی و آژانس‌های گردشگری تعطیل و سفر گردشگران به شهر چابهار تا اطلاع بعدی ممنوع است.

 

وی بهترین راه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را قطع زنجیره آن عنوان کرد و گفت: در خانه ماندن، نرفتن به سفر، جلوگیری از تجمعات غیرضروری راه‌های قطع زنجیره ویروس کرونا هستند.

 

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چابهار نیز گفت: با توجه به وضعیت قرمز کرونا و به منظور جلوگیری از شیوع این ویروس و کمک به رفع این معضل بهداشتی این اداره ضمن تاکید بر جلوگیری از سفر از پذیرش مهمان در مهمانسراهای زیر پوشش خودداری می‌کند.

 

علی بامری افزود: در همین راستا از شهروندان و همکاران گرامی درخواست می‌شود به منظور حفظ سلامت خود و سایر آحاد جامعه مسافرت خود را در این شرایط لغو و به زمان دیگری موکول کنند.

 

وی بیان کرد: مبارزه با ویروس کرونا مساله‌ای مهم و جدی است و همه باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم مانند دیگر برهه‌ها این بیماری را شکست دهیم.

 
 
 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

مهدی ۱۵ گل برای تیم ملی جوانان زد

مارادونای ایران چگونه شهید شد؟

به گزارش اس.بی پرس؛

کار مادر بزرگ تالشی جهانی شد