خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6924
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۲۵
رییس سازمان انتقال خون در جنوب استان؛

بسیجیان ایرانشهر با اهدای خون به کمک سلامت جامعه آمدند

بسیجیان ایرانشهر با اهدای خون به کمک سلامت جامعه آمدند
رییس سازمان انتقال خون ایرانشهر در جنوب سیستان‌وبلوچستان گفت: تعدادی از بسیجیان این شهرستان به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج با اهدای خون خود به کمک سلامت جامعه و نیازمندان به خون آمدند.

اسماعیل میرکازهی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با اس.بی پرس، اظهارداشت: اهدای خون عملی خدا پسندانه و خیر خواهانه است که با توجه به شرایط موجود پایداری ویروس منحوس کرونا و اعلام نیاز برای اهدای خون امروز بسیجیان به عنوان یک تکلیف الهی در پویش اهدای خون شرکت کردند.

 

وی با تأکید بر اینکه اهدای خون صدقه جاریه است گفت: خون و فرآورده‌های آن جان بیماران نیازمند بویژه بیماران تالاسمی، سرطانی بدخیم و هموفیلی را نجات می‌دهد. 

 

رییس سازمان انتقال خون ایرانشهر با اشاره به کاهش مراجعات مردم به مراکز انتقال خون در پی شیوع کرونا افزود: اهدا کنندگان خون اطمینان داشته باشند که انتقال خون بر اساس آخرین استانداردهای سازمان بهداشت جهانی و سازمان‌ انتقال خون ایران، تمام نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت می‌کند و همیشه مراکز انتقال خون و تمام تجهیزات این مرکز، ضد عفونی و استریل می‌شوند.

 

وی افزود: با توجه به وجود شمار زیادی بیمار تالاسمی، مصرف خون در ایرانشهر در هر ماه حدود ۲ هزار واحد است که متاسفانه این روزها با کاهش اهدای خون در منطقه مواجه هستیم.

 
 
 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی