خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6958
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۵:۳۸

ویدئو: تلف شدن مردم و دام‌هایشان در سیستان و بلوچستان

ویدئو: تلف شدن مردم و دام‌هایشان در سیستان و بلوچستان
کشاورزان روستاهای مختلف سیستان و بلوچستان همچنان درخواست رهاسازی آب از طریق انهار رادارند؛ آن‌ها میگویند طرح 46 هزار هکتاری امسال تکمیل نمی‌شود و اگر از طریق انهار نیز به مزارع ما آب نرسد نه‌تنها دام‌ها بلکه خودمان هم تلف خواهیم شد.

به گزارش اس.بی پرس، طی ماه گذشته در روزشماری ویژه ایی برای رسیدن آب به کشاورزان بارها تذکر دادیم که اگر آب حداکثر تا نیمه آبان ماه به کشاورزان نرسد، کشت محصول و کشاورزی استان با چالش جدی روبرو خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید:

واکنش نماینده مجلس زابل به روزشمار اس.بی پرس؛ چرا پروژه 46 هزار هکتاری پیشکش؟!

 

طی پیگیری خبرنگار اس.بی پرس، محمد سرگزی نماینده سیستان گفت: «رهاسازی آب از طریق‌ انهار تا قبل از اتمام این ماه انجام خواهد شد»؛ اما مشاهدات و گزارش‌ها حکایت از رهان نشدن آب دارد و کشاورزان در تماس‌های متعدد با اس.بی پرس از وضعیت اقتصادی نابسامانی که در پی عدم رهاسازی آب ایجاد خواهد شد گلایه‌هایی دارند.

 

آذر پویا یکی از کشاورزان روستای علی آبادجهانتیغ است که در گزارش میدانی خبرنگار اس.بی پرس در آبان ماه در حال آماده‌سازی زمین‌هایش بود؛ او میگفت: اگر آبی هست خب رهایش کنید تا کشاورزی هم رونق بگیرد؛ چراکه درآمد ما از همین زمین‌هاست و اگر لم‌یزرع بماند نه‌تنها دام‌ها بلکه خودمان هم تلف خواهیم شد.

 

بیشتر بخوانید:

غم کشاورز زابلی از آبی که پانزدهم رها نشد (ویدئو)

 

آبان ماه و روزشماری کشاورزان تمام شد، وعده‌ی نماینده زابل عملی نشد و آب به کشاورزان نرسید؛ حالا این موضوع باعث اعتراض کشاورزان شده است چراکه آن‌ها برای آماده‌سازی زمین هزینه‌هایی خرج نموده و حالا زمین‌هایشان لم‌یزرع باقی خواهد ماند.

 

آذر پویا در تماس مجدد با خبرنگار ای.بی پرس از عدم پاسخگویی مسئولان گلایه دارد و می‌گوید: هریک از مسئولین ما را به سمت دیگری پاس می‌دهد و هیچ‌یک پاسخگوی درخواست ما نیست.

 

او با اظهار ناراحتی از نرسیدن آب گفت: امسال از طریق انهار به ما آب برسانید و سپس نواقص طرح 46 هزار هکتاری را برطرف نموده و از طریق لوله آب‌رسانی کنید.

 

 

یکی دیگر از مخاطبان اس.بی پرس نیز خواستار رسیدگی به نواقص طرح 46 هزار هکتاری در روستاهای نیمروز است که صوت این درخواست در ادامه قابل ‌مشاهده است:

 

 

گزارش از مرتضی علیدادی و فاطمه شیرزایی

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha