خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6979
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۶:۰۳
مدیر جهاد کشاورزی؛

حدود سه‌هزار هکتار از اراضی سیستان‌وبلوچستان به آبیاری نوین مجهزشد

حدود سه‌هزار هکتار از اراضی سیستان‌وبلوچستان به آبیاری نوین مجهزشد
مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان‌وبلوچستان گفت: ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی این استان امسال با اعتبار افزون‌بر ۲۸۵ میلیارد ریال به سیستم آبیاری نوین مجهز شدند.

به گزارش اس.بی پرس جعفر زربافتی اظهارداشت: یکهزار و ۶۳۵  هکتار سیستم‌های آبیاری امسال از نوع کم فشار و یکهزار و ۱۷۵ هکتار از نوع سیستم تحت فشار بوده است.

 

وی افزایش راندمان آبیاری، صرفه جویی در مصرف آب، کاهش علف‌های هرز، بهبود کمی و کیفی در تولید محصول، افزایش بهره‌وری، امکان همزمان آبیاری و کود دهی را از جمله مزایای آبیاری نوین عنوان کرد و افزود: با مشارکت کشاورزان و بهره‌برداران چهار هزار و ۳۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی با پیشرفت فیزیکی ۵٠ درصد در حال تجهیز به سیستم‌های نوین آبیاری است. 


مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: تاکنون افزون‌بر ۴٢ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان مجهز به سیستم‌های نوین آبیاری شده است.

 

وی اظهارداشت:سیستان‌وبلوچستان جزو استان‌های کم بارش و از نظر منابع آبی در محدویت قرار داردکه بکارگیری سیستم‌های نوین آبیاری ضرورت بخش کشاورزی این استان است.

 

زربافتی افزود: برای اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در سیستان‌وبلوچستان هیچ محدودیتی وجود ندارد به طوریکه دولت نیز برای تشویق کشاورزان به این امر ۸۵ درصد هزینه اجرایی سیستم‌های نوین آبیاری را بصورت بلاعوض تامین و پرداخت می‌کند.

 

وی بیان کرد: سیستان‌وبلوچستان جزو استان‌های کم بارش و از نظر منابع آبی در محدویت قرار دارد که بکارگیری سیستم‌های نوین آبیاری ضرورت بخش کشاورزی این استان است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت؛

آزمایش بالینی واکسن ایران و کوبا آغاز شد

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان خبر داد:

اجرای طرح بینایی سنجی و غربالگری تنبلی چشم در سیستان و بلوچستان

لیگ برتر تکواندو بانوان؛

مدعیان تکلیف قهرمان را مشخص می کنند