خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6980
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۶:۱۶
به گزارش اس.بی پرس؛

۸۱ درصد دانش آموزان سیستان‌وبلوچستانی در طرح «کوچ» غربالگری شدند

۸۱ درصد دانش آموزان سیستان‌وبلوچستانی در طرح «کوچ» غربالگری شدند
 معاون تربیت بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: ۸۱.۱ درصد دانش آموزان این استان در طرح ملی کنترل وزن و چاقی (کوچ) غربالگری شدند.

محمدالیاس انصاری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اس.بی پرس، اظهارداشت: این طرح برای همه‌ دانش‌آموزان سیستان‌وبلوچستان در همه دوره‌های تحصیلی و در تمامی شهرستان‌ها و مناطق اجرا می‌شود.

 

وی افزود: غربالگری و تعیین شاخص توده‌ بدنی، کاهش سه درصدی تعداد دانش‌آموزان چاق و بهبود وضعیت جسمانی آنان از اهداف اصلی اجرای طرح «کوچ» است.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش سیستان‌وبلوچستان ادامه داد: افزایش دانش و بهبود نگرش و کمک به دانش آموزان در مدیریت وزن و داشتن سبک زندگی فعال و سالم از دیگر اهداف اجرای این طرح در سطح مدارس است که حدود ۸۰۰ هزار دانش آموز در سراسر استان را تحت پوشش قرار می‌دهد.

 

 

وی با بیان اینکه طرح «کوچ» یکی از ۲۵ بسته‌ تحولی وزارت آموزش و پرورش است، تصریح کرد: در شرایط فعلی جامعه و شیوع ویروس همه گیر کرونا نیاز است تا برنامه‌ مدونی برای حفظ سلامت آینده سازان کشور یعنی دانش آموزان داشته باشیم.

 

انصاری افزود: پس از سنجش اولیه شاخص توده بدنی و شناسایی، دانش آموزان دارای اضافه وزن ضمن امضای میثاق نامه اجرای طرح، آموزش ها، تمرینات ورزشی، کنترل تغذیه، آموزش های لازم تغذیه ای زیر نظر مشاور تغذیه و برنامه های آموزشی فعالیت بدنی در منزل را با راهبری کارشناسان تربیت بدنی و سلامت فرا می‌گیرند.

 

وی خاطرنشان کرد: دومین مرحله سنجش وضعیت ترکیب بدنی دانش آموزان در اسفند عملیاتی میشود و دانش آموزانی که موفق به کاهش وزن شده‌اند در ۱۵ اسفند هم زمان با روز درختکاری ضمن غرس یک اصله نهال به عنوان نماد موفقیت، احکام موفقیت در مدیریت وزن و کنترل چاقی را دریافت می‌کند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت؛

آزمایش بالینی واکسن ایران و کوبا آغاز شد

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان خبر داد:

اجرای طرح بینایی سنجی و غربالگری تنبلی چشم در سیستان و بلوچستان

لیگ برتر تکواندو بانوان؛

مدعیان تکلیف قهرمان را مشخص می کنند