خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6984
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۶:۱۹
بعد از دعوت جنجالی نماینده چابهار؛

آقای اردکانیان بفرمایید آب هوتگ/ مجری تلویزیون، وزیر نیرو را دوباره به چالش کشید

آقای اردکانیان بفرمایید آب هوتگ/ مجری تلویزیون، وزیر نیرو را دوباره به چالش کشید
سعید توکلی مجری برنامه پایش تلویزیون، همچون نماینده چابهار با نوشیدن جرعه‌ای از آب هوتگ، وزیر نیرو را به چالش نوشیدن یک لیوان از آن دعوت کرد.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، بعد از دعوت جنجالی نماینده چابهار از وزیر نیرو، حساسیت رسانه‌های سراسری به وضعیت بسیار فاجعه‌بار آب نوشیدنی در برخی از مناطق جنوب سیستان و بلوچستان، جلب شد. هرچند به خاطر برخی اتفاقات مطالبه گری معین‌الدین سعیدی به‌شدت به حاشیه رفت، اما نوشیدن از آب گندیده هوتگ برای اولین بار به گوش خیلی از مردم و مسئولین کشوری رسید.

 

سعید توکلی مجری برنامه پایش تلویزیون جمهوری اسلامی نیز بعد از انتشار ویدئوهایی از نوشیدن آب هوتگ توسط یکی از کودکان بلوچ در صفحه اینستاگرام این برنامه، پستی منتشر کرد و در آن با نوشیدن تنها مقدار کمی از این آب به‌شدت بدمزه و کدر و درحالی‌که حالش به‌هم‌خورده بود، رضا اردکانیان وزیر نیرو را به نوشیدن جرعه‌ای از این آب دعوت کرد.

 

شاید یکی مانند استاندار سیستان و بلوچستان از این شرایط مطلع نباشد و بگوید: «هیچ روستایی در سیستان و بلوچستان از آب هوتگ‌ها استفاده نمی‌کنند» اما ویدئوهای مستندی وجود دارد که خلاف این ادعا را ثابت می‌کند.
 

روضه آب و نابرابری در استفاده از حداقل‌های زندگی در سیستان و بلوچستان اتفاقی تلخی است که هرروز و هرلحظه در این سرزمین روایت می‌شود. روضه‌ای که با بهانه‌های دولت برای تأمین این حداقل‌ها به اوج خود می‌رسد؛ هر بار دولت برای تأمین آب این مناطق کمبود بودجه را بهانه می‌کند، حق هم دارد چون هرروز باید ۱ میلیارد و ۲۲۵ میلیون تومان از بیت‌المال صرف پر کردن آب استخر‌های مناطق مرفه نشین 1 تا 3 تهران و آبیاری فضای سبز آن‌ها کند.


download

download

download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی