خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 6989
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۰۹
در گفتگو با اس.بی پرس عنوان شد:

۱۲ شبکه تلویزیونی در سیستان و بلوچستان اچ دی می شوند

۱۲ شبکه تلویزیونی در سیستان و بلوچستان اچ دی می شوند
معاون فنی صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان از جهش کیفیت در رسانه ملی و اچ دی شدن ۱۲ شبکه تلویزیونی در این استان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، محمود رضا دهقان، اظهار داشت: یکی از اهداف سازمان صدا و سیما طی چند سال گذشته کیفی سازی تصاویر شبکه‌های تلویزیونی بوده که با پیشرفت‌های تکنولوژی در دنیا و علی رغم همه تحریم‌های اعمالی بر کشور این مهم محقق شده است.

 

وی گفت: گذر کردن از آنالوگ به دیجیتال چندین سال قبل در کشور کلید خورد و هم اکنون بخش وسیعی از پوشش جمعیتی کشور از این امکان برخوردار است.

 

معاون فنی صداوسیمای مرکز سیستان و بلوچستان با اشاره اینکه دو اتفاق مهم در انتشار شبکه‌های تلویزیونی و دیجیتال همزمان در کشور و در استان سیستان و بلوچستان خواهد افتاد، افزود: مردم شریف استان فقط کافیست منوی جستجوی گیرنده‌های تلویزیون خود را فعال کرده تا ۴ شبکه تماشا، امید، شما و ایران کالا که به شبکه‌های دیجیتال افزوده شده است را دریافت کنند.

 

وی با بیان اینکه ۱۲ شبکه تلویزیونی در استان سیستان و بلوچستان در آستانه HD سازی هستند، افزود: همزمان با توسعه شبکه‌های تلویزیونی دیجیتال در کشور در ایستگاه‌های تلویزیونی سیستان و بلوچستان نیز ۸ شبکه یک سیما، سه سیما، خبر، پویا، ورزش، آی فیلم، نسیم و مستند بر روی بسته سوم TS۳ دیجیتال از فرمت Sd به فرمت HD به منظور افزایش کیفیت رنگ،شفافیت تصاویر تبدیل خواهد شد.

 

دهقان کرد: در آینده‌ای نزدیک نیز ۴ شبکه دیگر شامل شبکه‌های نمایش، افق، ایران کالا و تماشا نیز به عنوان بسته چهارم TS۴ در مرکز استان اضافه خواهد شد که در مجموع شبکه‌های HD در استان پهناور سیستان و بلوچستان به ۱۲ شبکه خواهد رسید.

 

وی ادامه داد: دریافت شبکه‌های HD فقط توسط گیرنده‌هایی امکان پذیر است دارای قابلیت HO-T۲-HEVC را داشته باشد که تمامی گیرنده‌های تولید سال ۲۰۱۷ به بعد این قابلیت را دارند.

 

معاون فنی صداوسیمای مرکز سیستان و بلوچستان افزود: اگر گیرنده‌هایی این قابلیت را نداشته باشد مردم باید یا گیرنده خودشان را برای دریافت شبکه‌ها تعویض کنند یا اینکه اقدام به تهیه دستگاه مبدل ست آپ باکس با فرمت و قابلیت پشتیبانی HO-T۲-HEVC کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

درصفحه توییتر مقام معظم رهبری؛

انتقام قطعی است

معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

تراکنش‌های بدون کدملی برگشت می‌خورد