خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7154
۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۵:۰۷
نیکبخت بیش از ده بار بله گفت!

وعده جدید نیکبخت درخصوص اتمام پروژه 46 هزار هکتاری/ بزک نمیر بهار میاد! (ویدئو)

وعده جدید نیکبخت درخصوص اتمام پروژه 46 هزار هکتاری/  بزک نمیر بهار میاد! (ویدئو)
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در پاسخ به سؤالات در خصوص طرح 46هزار هکتاری با تأکید بسیار تکرار نمود: پروژه 46هزار هکتاری تا پایان آذر به اتمام میرسد به این معنی که آب به تمام اراضی خواهد رسید و تنها 10هزار هکتار آبدهی برای کشت بهاره باقی خواهد ماند!

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، ارائه گزارش‌های دور از واقعیت ازجمله راه‌های فراری است که در پروژه‌های مختلف نیمه کار و ناموفق در استان سیستان و بلوچستان و حتی کل کشور به چشم  می‌خورد. یک روز رئیس‌جمهور وضعیت استان را از نظرکرونا سفید می‌خواند درحالی‌که وضعیت کرونا در سیستان و بلوچستان نیز همانند سایر استان‌هاست و روز دیگر برخی رسانه‌ها وضعیت کشاورزی استان را بهبودیافته می‌خوانند درحالی‌که بسیاری از مزارع خبر از وضعیت نابسامانی می‌دهد. یک روز هم نیکبخت رئیس جهاد کشاورزی می گوید شنبه آب به حوضچه های ویژه 46 هزار هکتاری می رسد، هرچند سیستان و بلوچستان هم مدتهاست بدون شنبه است و خبری از آب برای کشاورزان نبوده و نیست. 

 

بارها نمایندگان مردم سیستان هم به کشاورزان قول داده اند که تا پایان آبان آب دشت سیستان و پروژه آبیاری با لوله رها خواهد شد تا آنها بتوانند به کشت و کار خود برسند. حالا در ویدئویی که اخیراً در صفحات مجازی متنشر شده، نیکبخت قول آخر آذر را برای بهره برداری کامل از طرح داده است. هرچند دیگر بارندگی ها پاییز و زمستان شروع شده و دیگر نیازی به زحمت افتادن برادرانمان در وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جهاد استان نیست.

 

اما با مشاهده تصاویر زیر متوجه می شوید که تا پایان آذرماه هم چنین اتفاقی نمی افتد.

 

رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در حالی با اطمینان کامل از تکمیل طرح 46هزار هکتاری تا پایان آذرماه خبر می‌دهد که هنوز همان معدود روستاهایی که فضای رسانه ایی کشور بر آنها معطوف بود ازجمله روستای کربلایی قربان هم نواقص اش باوجود گذشت چند ماه برطرف نشده است و بررسی‌های میدانی خبرنگار ما نشان از وجود حوضچه‌های ناقص در مناطق مختلف  دارد که هرکدام تکمیل اش زمان زیادی خواهد برد.

 

وعده آب‌رسانی در بهار در حالی است که با تغییر یک مسئول شهری نمی‌توان پرتقال فروش را پیدا کرد حالا چه برسدبه اینکه تکمیل طرح بماند برای بهار و شاید پس از تغییر دولت تدبیر و امید...

 

بیشتر بخوانید:

نارضایتی کشاورزان نیمروزی از طرح آبیاری 46هزار هکتاری/ آقای نیکبخت خودم را درب دفترت آتش خواهم زد! (ویدئو)

 

 

هرچند برخی افراد وجود حدود300 حوضچه ناقص را در مقایسه با حجم عظیم پروژه امری طبیعی می‌دانند اما دراین‌بین ادعای برخی مسئولین نسبت به تکمیل آب‌رسانی به‌تمامی حوضچه‌های طرح46هزار هکتاری جای بسی تأمل دارد.

 

 

گزارش از فاطمه شیرزایی

 

انتهای پیام/#

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha