خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7182
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۰:۳۵
عضو ستاد مدیریت کرونا استان:

۱۱۳ سیستان و بلوچستانی دیگر کرونا گرفتند

۱۱۳ سیستان و بلوچستانی دیگر کرونا گرفتند
عضو ستاد مدیریت کرونا سیستان و بلوچستان گفت: شمار مبتلایان به کرونا در این استان با افزوده شدن ۱۱۳ نفر جدید در شبانه روز گذشته به ۲۴ هزار و ۷۳۲ نفر رسید.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر محمد هاشمی شهری بیان کرد: تجمعات و دورهمی ها را یکی از مهمترین مشکلات افزایش کرونا در سیستان و بلوچستان برشمرد و اظهارداشت: بر اساس گزارش ها دورهمی ها و تجمعات عامل ۸۰ درصد ابتلا به کرونا در استان بوده است.

 

وی از مردم سیستان و بلوچستان خواست هشدارهای بهداشتی را رعایت کنند و به اصول جدی بهداشتی پایبند باشند چرا که این میزان کاهش شکننده و با اندکی غفلت ممکن است روند افزایش یابد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این نکته که هنوز بیماران بد حال زیادی در بخش های مراقبت ویژه بیمارستانها بستری هستند از فوت پنج نفر از هم استانی های عزیز در بیمارستانهای استان خبر داد و به مردم توصیه کرد: همچنان به اصول پیشگیرانه بهداشتی در مسیر مبارزه با کرونا اهتمام ورزند.

 

وی گفت: ۸۳ درصد موارد ابتلا به کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افرادی هستند که سابقه تماس با یک فرد مثبت را در جمع‌های خانوادگی داشته‌اند.

 

استان سیستان ‌و بلوچستان دارای سه دانشگاه علوم پزشکی زابل، زاهدان و ایرانشهر است که دانشگاه زابل ۵ شهرستان، زاهدان ۶ شهرستان و ایرانشهر ۱۲ شهرستان استان را زیرپوشش دارند.

 
 
انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان؛

تصادف در مسیر نیکشهر به چابهار پنج کشته برجا گذاشت