خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7189
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۲۰:۰۶

تصاویر: یکی از علل «دست‌از پا درازتر» شدن در سیستان وبلوچستان!

تصاویر: یکی از علل «دست‌از پا درازتر» شدن در سیستان وبلوچستان!
اینجا برای داشتن رفاه باید بهای بیشتری نسبت به سایر شهرها پرداخت کرد؛ اگر آنها به راحتی پیچ شوفاژ را می‌چرخانند و از گرمای اتاق لذت می‌برند، اما مردم سیستان وبلوچستان، علاوه بر بار هزینه‌های هنگفت؛ باید بار جابجایی گالن‌های نفت و آب و کپسول‌های گاز را هم بکشند و اینجا مَثَل «دست از پا درازتر» دو معنا دارد...

اس.بی پرس_فاطمه شیرزایی: نمیدانم‌مردمان دیگر شهرها نیز همچو مردم سیستان وبلوچستان زندگی می‌کنند یا فقط ما در عصر عجایبیم!

 

یک روز صف گاز است و یک روز سبدکالا؛ یک روز صف نفت است برای فرار از سرما و یک روز در مشابه همین گالن‌ها، صف‌ آب است برای زنده ماندن....

 

 

اینجا برای داشتن رفاه باید بهای بیشتری نسبت به سایر شهرها پرداخت کرد؛ اگر آنها به راحتی پیچ شوفاژ را می‌چرخانند و از گرمای اتاق لذت می‌برند، اما مردم سیستان وبلوچستان، علاوه بر بار هزینه‌های هنگفت؛ باید بار جابجایی گالن‌های نفت و کپسول‌های گاز را هم بکشند و اینجا مَثَل "دست از پا درازتر" دو معنا دارد؛ چرا که یکی ممکن است بدلیل نداشتن هزینه دست از پا درازتر برگردد و یا دیگری به‌دلیل جابجا کردن گالن‌ها و کپسول‌های سنگین دستانش کشیده‌تر شود!

 

 

در سیستان وبلوچستان زندگی کردن بهای سنگین دارد؛ اینجا برای زنده ماندن باید خطرات زیادی را به دوش کشید؛ خطراتی که برای مردمان سایر شهرها سال‌هاست حل شده است و اینجا ما هنوز اندر خم یک کوچه‌اییم!

 

 

داشتم فقط به سنگینی جابجایی گالن‌ها در همان منطقه‌ایی که بودم می‌اندیشیدم که شهروندی از بزمان شرایط جدیدتری را برایم نمایان ساخت.

 

او نسبت به عدم پاسخگویی مسئولان  شرکت نفت بزمان گلایه دارد‌ و می‌گوید: اینجا تعجب نکنید که شرایط کرونا نادیده گرفته می‌شود چرا که مردم مجبورند نفت مصرفی‌شان بدین شکل تهیه کنند و عدم پاسخگویی مسئولان بزمان نیز مزید بر علت است و شرایط ناگوار این منطقه را تشدید می‌کند.

 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha