خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7190
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۲۰:۱۶
معاون استاندار سیستان ‌و بلوچستان:

دلگان الگوی موفق محرومیت‌زدایی در کشور است

دلگان الگوی موفق محرومیت‌زدایی در کشور است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان ‌و بلوچستان گفت: دلگان با تلاش و همت مسوولان محلی و ملی توانست به الگوی موفق از خدمت‌رسانی به مردم و محرومیت‌زدایی در کشور تبدیل شود.

به گزارش اس.بی پرس، ماندانا زنگنه روز چهارشنبه در نشست ویدئو کنفرانس بررسی روند پیشرفت اسناد توسعه پایدار و اجرای اقتصاد مقاومتی در ۳۱ شهر کمتر توسعه یافته سیستان و بلوچستان اظهارداشت: برنامه توسعه پایدار از سال ۹۸ اجرایی شده و در سختترین سال‌های اقتصادی کشور با کمترین تزریق منابع دولتی اتفاقات بزرگی در این ۳۱ شهر با همدلی و همراهی مدیران استانی و حمایت مسوولان وزارتخانه در سطح ملی اتفاق افتاده است.

 وی به برخی شاخص‌های دلگان و اتفاقات خوبی که در قالب این برنامه رخ داده اشاره و بیان کرد: ۱۰۱ میلیارد تومان تسهیلات از منابع مختلف برای ایجاد اشتغال و تولید در این شهرستان پرداخت شده و این در شرایطی بود که شهرستان دلگان به لحاظ جذب تسهیلات در رتبه آخر قرار داشت ولی هم‌اینک در رتبه پنجم قرار دارد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان ‌و بلوچستان ادامه داد: دلگان در زمینه بهره‌وری آب و خاک سطح زیرکشت اراضی از ۲۸ هزار هکتار به ۳۰ هزار هکتار  و سطح آبیاری تحت فشار نیز از ۲۰ درصد به ۵۰ درصد رسیده  که رتبه نخست را درسیستان و بلوچستان داراست.

 

وی تصریح کرد: فاقدان شناسنامه که یکی از معضلات این شهرستان بود نیز هم‌اینک به طور کامل شناسنامه دریافت کرده‌اند.

 

زنگنه افزود: در ۲سال گذشته ۹۵ مدرسه با ۳۲۰ کلاس درس و همچنین ۹ اداره در شهرستان دلگان ساخته و مستقر شده اند.

 

 وی خاطرنشان کرد: در بحث مقاوم‌سازی مسکن روستایی نیز این شاخص از ۴۰ درصد به ۸۰ درصد تا پایان دولت رسیده و ۲ هزار و ۵۰ خانه تا پایان دولت ساخته شده که این موارد نتیجه نگاه ویژه دولت به این شهرستان بوده است.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان ‌و بلوچستان بیان کرد: مطالعات ایمیدرو در پهنه معدنی دلگان با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد رو به اتمام و ۹ معدن تعطیل شده این شهرستان نیز فعال شده و نخستین محموله مرمر این شهرستان به عتبات عالیات ارسال شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه واحدهای فرآوری و تبدیلی در این شهرستان وجود نداشت، هم‌اینک کارخانه چای ترش و حنا در این منطقه کلنگ‌زنی شده و در دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

زنگنه بیان کرد: دلگان جوانترین مدیران با میانگین سنی ۳۵ سال دارد و بیشترین تعداد مدیر زن نیز در این شهرستان در حال فعالیت هستند.

 

 وی ارتقاء شاخص‌ها را نتیجه تمرکز همه مدیران در سطح ملی و استانی به شهرستان دلگان عنوان کرد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان ‌و بلوچستان همچنین حمایت و تخصیص اعتبار مالی از صندوق توسعه ملی برای چند پروژه شاخص که پیشرفت فیزیکی دارند و تکمیل زیرساخت‌ها را نیز در این ۳۱ شهر در حال توسعه پیشنهاد داد.

 

گلمورتی مرکز شهرستان دلگان از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۴۸۰ کیلومتری جنوب غرب زاهدان مرکز این استان قرار دارد. 

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی