خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7193
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۰۸:۵۳
مدیرکل ثبت احوال استان؛

وقایع وفات در برخی مناطق روستایی سیستان و بلوچستان ثبت نمی‌شود

وقایع وفات در برخی مناطق روستایی سیستان و بلوچستان ثبت نمی‌شود
مدیرکل ثبت احوال سیستان ‌و بلوچستان گفت: یکی از معضلات و مشکلات موجود در این استان ثبت نشدن وقایع وفات توسط خانواده‌ها در مناطق روستایی بوده و با توجه به نبود نیاز افراد به دریافت گواهی فوت باعث شده مدارک سجلی بدون اقدام در اختیار خانواده‌ها باشد.

به گزارش اس.بی پرس، رضا راحت دهمرده بین کرد: ثبت احوال سیستان و بلوچستان به عنوان مرزبان هویت و تابعیت ایرانی در کنار سایر دستگاه‌های انتظامی و اطلاعاتی با تمام قوا در جهت برخورد با افراد خاطی در زمینه هویت ایرانی مبارزه کرده و در این راه ۲ شهید بزرگوار (شهیدان ارجمندی و صیادی) را تقدیم این نظام کرده است.

 

وی افزود: طبق قانون تخلفات، جرائم و مجازات‌های مربوط به اسناد سجلی و شناسنامه افرادی که شناسنامه خود را در اختیار استفاده‌کنندگان دیگر قرار دهند مجرم محسوب شده و مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

 

مدیرکل ثبت احوال سیستان ‌و بلوچستان بیان کرد: شناسنامه سند پایه و اساس سایر مدارک بوده و به همین لحاظ از اهمیت ویژه‌ و از اعتبار خاصی در جامعه برخوردار است.

 

وی افزود: به لحاظ موارد فوق الذکر مورد توجه مرتکبان جرایم گوناگون قرار می‌گیرد بویژه در سیستان و بلوچستان که  هم مرز بودن با ۲ کشور پاکستان و افغانستان و ارتباطات قومی و طایفه‌ای موجود در استان باعث شده تا این افراد با نفوذ در بین اقشار مختلف جامعه سعی در دستیابی به اسناد و شناسنامه‌های ایرانی کنند.

 

دهمرده افزود: مجرم و سو استفاده‌کننده در هر نقطه و منطقه‌ای چه در شمال و چه در جنوب استان و چه در نقاط مختلف کشور وجود داشته و فرد خاطی به جهت دستیابی به شناسنامه و هویت ایرانی در تمامی بخش‌ها و مناطق نفوذ کرده و با علم به فقر و تنگدستی خانواده‌ها با روش‌های مختلف سعی در دستیابی به مدارک ایرانی افراد می‌کند.

 

وی تصریح کرد: ثبت احوال هیچ‌گاه اجازه نخواهد داد تا افرادی با سو استفاده از شناسنامه و مدارک به هویت ایرانی دست پیدا کنند.

 
 
انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان؛

تصادف در مسیر نیکشهر به چابهار پنج کشته برجا گذاشت