خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7242
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۰۹:۱۷
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

دولت یارانه درمان بیماران صعب العلاج را پرداخت نکرد

دولت یارانه درمان بیماران صعب العلاج را پرداخت نکرد
حسینعلی شهریاری گفت: با گذشت 9 ماه از سال دولت هنوز یارانه مربوط به درمان بیماران صعب العلاج را پرداخت نکرده است.

به گزارش اس.بی پرس، حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگرچه بودجه بخش بهداشت و درمان در سال آینده 57 درصد نسبت به سال جاری افزایش را نشان می‌دهد، اما آنچه که مهم است این است که این بودجه به طور کامل و در زمان خود تخصیص یابد.

 

وی افزود: مشکلی که ما در سال جاری با آن مواجه هستیم، عدم اختصاص به موقع اعتبارات بخش درمان در زمان خود است و ردیف‌های اعتباری‌ای در این بخش هست که هنوز هیچ اعتباری و هیچ بودجه‌ای برای آن تخصیص نیافته است.

 

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: بودجه بخش بهداشت و درمان کشور در سال جاری 86 هزار میلیارد تومان است که این عدد در سال 1400 به 136 هزار میلیارد تومان افزایش یافته، اما همانطور که گفتم مهم پرداخت به موقع این اعتبارات است، نه این که فقط در لایحه افزایش پیدا کند.

 

شهریاری خاطرنشان کرد: بودجه درمان در سال آینده افزایشی است به طور مثال بودجه مربوط به بیمه سلامت از 13 هزار میلیارد تومان در سال جاری به 20 هزار میلیارد تومان در سال 1400 افزایش یافته است.

 

وی افزود: به عنوان مثال در بحث پرداخت یارانه بخش درمان، در سال جاری 3900 میلیارد تومان به این بخش تخصیص یافته بود که بخش‌هایی هستند که هنوز یک ریال یارانه هم در این حوزه دریافت نکرده‌اند.

 

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: به عنوان مثال با گذشت 9 ماه از سال جاری هنوز یارانه مربوط به درمان بیماران خاص و صعب العلاج که 185 میلیارد تومان است، پرداخت نشده است.

 

شهریاری خاطرنشان کرد: البته پیش هم آمده که ردیف‌های اعتباری در ماه‌های پایانی سال به یکباره پرداخت می‌شده، اما نکته مهم اینجاست که این بودجه به موقع پرداخت شود.

 

 

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی؛

تصادف در زاهدان چهار کشته برجا گذاشت

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت