خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7248
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۰:۳۵
مدیرکل شرکت آبفا سیستان و بلوچستان؛

شاخص دسترسی دشتیاری به آب شرب به 97 درصد خواهد رسید

شاخص دسترسی دشتیاری به آب شرب به 97 درصد خواهد رسید
مدیرکل شرکت آبفا سیستان و بلوچستان گفت: تا پایان سال مالی 1400 مشکل آب شرب یک مجتمع 140 روستایی برطرف خواهد شد و شاخص دسترسی دشتیاری به آب شرب به 97 درصد خواهد رسید.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا قاسمی بیان کرد: در دشتیاری 164 روستا داریم که 74 روستای آن آب پایدار و مابقی شبکه دارند اما گاها دچار تنش آبی می شود، 50 درصد از روستاهای دشتیاری داری شبکه است و 40 درصد از شبکه آب رسانی بهره مند نیست.

 

مدیرکل شرکت آبفا سیستان و بلوچستان افزود: امسال دو پروژه در قالب 4 مجتمع آبرسانی را با هدف حل مشکلات آب دشتیاری درصدی ارتقا دادیم اما مشکل دشتیاری را به طور کامل برطرف نکرده است.

 

وی ادامه داد: تا پایان سال مالی 1400 مشکل آب شرب یک مجتمع 140 روستایی برطرف خواهد شد و شاخص دسترسی دشتیاری به آب شرب به 97 درصد خواهد رسید.

 

وی با بیان اینکه در برخی از روستاها مردم حتی آب شرب دارند اما باز هم از آب هوتگ استفاده می کنند گفت: روستاهایی هم داریم که شبکه نداشته و به آب شرب دسترسی ندارند و از آب هوتگ استفاده می کنند که برای حل این مشکل آبرسانی سقایی را در دستور کار قرار دادیم.

 

مدیرکل شرکت آبفا سیستان و بلوچستان افزود: در حال حاضر 970 روستا آبرسانی سقایی می شوند که 420 روستا در جنوب استان قرار دارند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی