خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7251
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۱:۳۸
گروه جهادی آل یاسین در نامه‌ای به دفتر آیت‌الله خامنه‌ای مطرح کرد

درخواست از رهبر انقلاب برای رهاسازی آب دشت سیستان 

درخواست از رهبر انقلاب برای رهاسازی آب دشت سیستان 
گروه جهادی آل یاسین در نامه‌ای به دفتر مقام معظم رهبری از رهبر انقلاب خواست دستور فرماید ترتیبی اتخاذ گردد که آب موردنیاز مرحله کشت در حد سهمیه و حقابه ها از طریق شبکه روباز و در مناطق ممکن در تلفیق با شبکه انتقال با لوله به‌کل اراضی سیستان (و نه‌فقط اراضی تحت پوشش طرح 46000 هکتاری)، در اختیار بهره‌برداران قرار گیرد.

به گزارش اس.بی پرس، گروه جهادی آل یاسین که سال‌هاست در استان سیستان و بلوچستان مشغول خدمت به مردمان این سرزمین است، با توجه به درخواست‌های مکرر مردم و کشاورزان منطقه سیستان جهت رهاسازی آب و اشرافی که به مشکلات طرح آبیاری با لوله معروف به طرح 46 هزار هکتاری دارد، دست به دامن رهبر معظم انقلاب شد و از ایشان خواست تا شخصاً به کارشکنی‌های مسئولین استانی ورود کرده و دستور رهاسازی آب را صادر کنند. 

 

متن این نامه به شرح زیر است:

 

بسمه‌تعالی

خدمت محترم مقام معظم رهبری
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای
با سلام

 

احتراماً به استحضار می‌رساند که در منطقه سیستان در آستانه سال زراعی 1399-1400 قرار داریم و زمان زیادی برای کشت محصولات پائیزی مخصوصاً جو و گندم باقی نیست. از طرفی در سال زراعی گذشته به دلیل ناهماهنگی و تصمیم دیرهنگام مسئولین و نیز تکمیل نبودن طرح 46000 هکتاری انتقال آب با لوله به مزارع، رهاسازی آب با تأخیر زیاد و به صورتی سخت و دشوار صورت گرفت. بطوریکه به علت کشت دیرهنگام، استفاده از بذور و نهاده‌های نامناسب و شرایط نامساعد جوی و اقلیمی، تلاش‌های صورت گرفته نه‌تنها کمکی به کشاورزان نکرد، بلکه برداشت محصول با افت شدید مواجه شد و تحقق شعار سال و عمل به منویات مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی دستخوش بی‌تدبیری مسئولین استانی و ستادی مدعی خدمت به این قشر ولائی، زحمتکش و درعین‌حال آسیب‌پذیر شد.


در سال زراعی جدید نیز با عنایت به محدودیت زمانی شدید، مسئولین همچنان در خصوص نحوه، زمان و میزان رهاسازی آب و نیز حقابه همه بهره‌برداران ناهماهنگ و مردد بوده و اختلاف‌نظر دارند. این در حالی است که شبکه فرعی طرح انتقال آب علیرغم هزینه کرد اعتبارات قابل‌ملاحظه، هنوز اجرانشده و شبکه اصلی نیز دارای نواقص و کاستی‌های اساسی می‌باشد. طبق نظرات کارشناسان تکمیل طرح و رفع نواقص به‌شرط وجود اعتبار جدید، بسیار زمان‌بر بوده و منوط کردن رهاسازی آب و دادن حقابه کشاورزان به این طرح، برای تولید و اقتصاد کشاورزان که ممر درآمدی غیر از کشاورزی ندارند، کارگشا نیست و علاوه بر تطویل زمان استفاده بهره‌برداران از حقابه ها، موجب هدر رفت شدید منابع آب می‌گردد.


لذا استدعا می‌گردد با توجه به شرایط مطلوب منابع آب در مخازن چاه نیمه، دستور فرماید ترتیبی اتخاذ گردد که آب موردنیاز مرحله کشت در حد سهمیه و حقابه ها از طریق شبکه روباز و در مناطق ممکن در تلفیق با شبکه انتقال با لوله به‌کل اراضی سیستان (و نه‌فقط اراضی تحت پوشش طرح 46000 هکتاری)، با همکاری و هماهنگی بیشتر و مؤثرتر مسئولین استانی و ستادی وزارتین نیرو و جهاد کشاورزی در اختیار بهره‌برداران قرار گیرد تا در مدت زمان باقیمانده با تلاش مضاعف برای رونق تواید و تحقق شعار سال زمینه‌سازی گردد.


در پایان به توجه به اینکه مهلت زمانی مناسب برای کشت در منطقه حداکثر پایان آذرماه می‌باشد، امید است دستورات علاج بخش مؤثر واقع گردد.

ضمن آرزوی سلامتی، عزت و توفیق روزافزون جنابتان، از عنایت و توجه حضرتعالی کمال امتنان و تشکر را داریم.

 


 با آرزوی توفیق
 حمیدرضا خان محمدی
 

 

 

انتهای پیام/#

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha
[1399/09/25 - 21:20]
سلام به یک امام جماعت گفته می‌شود امام ومواردی از این دست حضرت اقای خان محمدی شما که مومن وانقلابی به اقا وپیشوای بیش از ۳۰۰ ملیون فقط شیعه واقعی ملیونها ازاد مرد امام خطاب نمیکنید متاسفم