خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7253
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۴:۱۸
امام جمعه شهرستان زهک: 

عامران و عاملان شهادت فخری زاده هرچه زودتر مجازات شوند/ دلیل اصلی مشکلات مردم عدم رسیدگی و  نظارت مسئولین است

عامران و عاملان شهادت فخری زاده هرچه زودتر مجازات شوند/ دلیل اصلی مشکلات مردم عدم رسیدگی و  نظارت مسئولین است
خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان زهک به امامت حجت الاسلام و المسلمین پوراندخت ایراد شد.

به گزارش اس.بی پرس، حجت الاسلام والمسلمین پوراندخت درابتدا به مناسبت های هفته اشاره کرد: روز یکشنبه بیست و سوم آذر ماه و ٢٧ ربیع سالروز تهاجم مزدوران رژیم پهلوی به بیمارستان امام رضا ع در مشهد مقدس در سال ۵۷، سه شنبه بیست و پنجم آذر ماه نامگذاری شده به روز پژوهش. 

 

پوراندخت به ضعف های که در زمینه پژوهش هست اشاره کرد و گفت:

1- آمار پائین کتاب و کتاب خوانی یکی از این ضعف هاست.

2-دربحث پژوهش کارهای خوبی انجام شده پژوهش‌های بسیار خوبی انجام گرفته اما به آن مطلوبی که حضرت آقا می فرماید ما هنوز نرسیدیم  اگر پژوهش درست انجام بگیرد ودرست کار کنیم نتیجه‌اش می شود همین بحث هایی که امروز تمام مستکبران عالم وقت می‌گذارند و هزینه می کنند که جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرند. 

 

می شود بحث های هسته ای، می شود بحث های موشکی پژوهشگر ما میشود تهرانی‌مقدم، چمران، فخری زاده که ساله ها دنبال این هستند که این انسان را چگونه ترور بکنند و به شهادت برسانند. 

 

وی به شهادت شهید فخری زاده اشاره کرد و گفت: اتفاق ناگواری بود بر ملت ما و بر بحث های موشکی و دفاعی ما 

 

در شهادت این بزرگ مرد باید چند تا مطلب را دقت کنیم: 

 اولاً اینکه عامران و عاملان این جنایت باید حتماً مجازات شوند. یعنی هیچ تردیدی نیست که باید این اتفاق بیفتد هم کسانی که عامر بودند و دستور دادند و هم کسانی که عامل بودند و این جنایت رو مرتکب شدند. 

ثانیاً: پاسخ به این جنایت و دشمنان آن سیلی سخت باید در یک بازه زمانی نزدیک اتفاق بیفتد.

 

حجت السلام پوراندخت گفت؛ اگر انتقام خون شهید فخری زاده به تاخیر بیفتد این موجب از دست رفتن فرصت هست و از طرفی دشمن جسارتش بیشتر خواهد شد.

 

حجت السلام پوراندخت با  گرامیداشت یاد و نام این شهید والا مقام  این اقدام وچنین اقداماتی را محکوم کرد و از مسئولین عرصه سیاست خارجی و داخلی ومسئولین عرصه دفاع و نظامی خواست که پاسخی درخور شأن و قاطع به عاملان شهادت فخری زاده داده شود. 

 

وی به مسئله انتقام سخت اشاره کرد و گفت: به فرموده حضرت آقا حضور فساد زا و فساد انگیز آمریکا در منطقه غرب آسیا پایان داد چرا که این حضور باید تمام بشود چون هر کجا آمریکا حاضر شده نتیجه حضورش جز خرابکاری جز فتنه و جز فساد و ویرانی چیزی نبوده است باید این مسئله خاتمه پیدا کند.

 

وی درادامه به حضور آمریکا در منطقه اشاره کرد و گفت: آمریکا بعضی از کشورها را مامور خودش کرده و بعضی ها ازسران این کشورها در خدمت آمریکا هستند و اهداف آن را اجرا می کنند. 

 

حجت الاسلام پوراندخت خطاب به کشورهایی که زیر سلطه و مزدور آمریکا گفت: باید بدانند  اگر از طرف شما ضربه و لطمه‌ای به کشور ایران وارد شد شما هم جزو همان کسانی هستید که در شهادت امثال فخری زاده ها شریک هستید و باید جوابگو باشید. 

 

امام جمعه زهک در ادامه به مناسبت بعدی اشاره کرد و گفت: چهارشنبه بیست و ششم آذرماه سالروز تهاجم نظامی آمریکا و انگلیس به عراق در سال ۱۹۹۸ میلادی، پنج شنبه بیست و هفتم آذر ماه سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح است که نام گذاری شده به روز وحدت حوزه و دانشگاه و هچنین به روز جهانی عاری از خشونت و افراطی گری نامگذاری شده است.

 

وی به حادثه شهادت آیت الله مفتح در سال ۵۸  اشاره کرد و گفت: این روز  نامگذاری شده به روز وحدت حوزه و دانشگاه که در اوایل انقلاب دشمنان این انقلاب و این نظام سعی کردند این دو نهاد ارزشمند یعنی حوزه و دانشگاه را از هم جدا کنند و دانشگاهیان ما رو در مقابل حوزویان قرار دهند اگر این دونهاد خوب ودرست کار کنند  هم دین و هم دنیای انسانها آباد است. 

 

امام جمعه زهک به برنامه هاو طرح های مجلس اشاره کردو گفت: طرح انقلابی مجلس که در اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها اقدام بسیار به جا و شایسته بودکه از طرف نمایندگان مردم اتفاق افتاد بعد از اینکه این طرح تصویب شد و مورد تایید شورای نگهبان هم قرار گرفت حرفهای شروع شد و مباحثی مطرح شد که این طرح، طرح عجولانه و بر خلاف قانون بوده است.

 

طبق اخبار و گزارشات موثق این طرح، طرح اقدام راهبردی مجلس ازتیرماه تا اواخر شهریور ماه ۹۹ مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفته و  پیش نویس این طرح را هم که دو ماه روی آن کار شدتوسط رئیس مجلس در شورای عالی امنیت ملی مطرح شد و شورای عالی امنیت ملی این را پذیرفتلذا ما از دولت و دولتمردان انتظار داریم که برای اجرا کردن این طرح اقدام نمایند.

 

انتظار ما این است که طرحی را که نمایندگان ما تایید می کنند و تصمیم آنها به جا و شایسته هم هست در آن تعلل ایجاد نشود چراکه بعد از گذشت ۷ سال از توافق برجام در حالیکه ایران و مسئولین ما به همه تعهدات در زمینه تعلیق و در زمینه توافق توقف غنی سازی انجام دادند آنها به هیچ تعهدی عمل نکردند بلکه آمریکا به راحتی از این توافق خارج شد ولی الان متاسفانه باز دوباره با روی کار آمدن جو بایدن  بعضی ها زمزمه مذاکره دارند و حرف از مذاکره می زنند.

 

پوراندخت به سخنان حضرت آقا در دیداری که با شینزو آبه داشتند اشاره کرد و گفت: حضرت آقا  فرمودند کدام عاقلی اطمینان می کند که با یک گروهی وکشوری مثل آمریکا که هیچ تعهدی را تا به الان انجام نداده بیاد و دوباره مذاکره کند.

 

 لذا مسئو لان ما در عرصه سیاست خارجی توجه کنند که بعد از گذشت هفت سال نه تنها چیزی عاید ملت ما  نشده بلکه برجام برای کشور و ملت ما خسارت بود و به قول پمپئو فواره تحریم به سقف رسیده و تمام منافذ و راه هایی که برای دور زدن تحریم ها هم بوده اینها بستند حالا حرف از مذاکره زدن حرف بیهوده ایی  هست.

 

وی به مسائل شهر و منطقه اشاره کرد و گفت: مردم گلایه دارند با مراجعاتی که ما در بین مردم در روستاها داریم در رابطه با بحث سوخت و نفت سفید مردم حقیقتاً مشکل دارند بعضی از جاها نفت به مردم نرسیده و خوب توزیع نشده این موضوع را مسئولین مورد توجه قرار بدهند و با جدیت پیگر رفع مشکلات مردم باشند.

 

امام جمعه زهک به تشکیل میزخدمت در بین مسئولین اشاره کرد و گفت: میزخدمتی که شکل گرفت و بعضی از مسئولین تشریف آوردند و قول‌هایی دادند از جمله مسیولین اداره صنعت و معدن که تشریف آوردن قول هایی دادند که مراکز توزیع کالاهای اساسی را بیشتر کنتد و ما نیز از مغازه های مصلی یک مکانی را در خدمت آنها قرار دادیم که  توزیع دراین قسمت شهر هم اتفاق بیفتد و شلوغی کمتر شود شعبات ازدو شعبه به ٦ شعبع افزایش پیدا کرد. 

 

پوراندخت گفت: ضمن تقدیر و تشکراز مسئولین اداره صمت خواسته ما و مردم این است که در این توزیع بعضی از جاها می‌بینیم و شاهد بودیم که تخلفاتی صورت می‌گیرد به عنوان مثال یک نفر با چندین کارت ملی و مدرک روغن، مرغ، برنج دریافت می کند که شایسته نیست بعضی از جاها می‌بینیم که به مقداری که باید توزیع شود، نمی شود طبق رصدی که ما انجام دادیم  مسئول محترم اداره صنعت و معدن مورد توجه قرار بدهند.

 و ثانیاً به خاطر اینکه این شلوغی کمتر بشود و مردم ما کمتر آسیب ببینند تعاونی‌های روستایی را باید فعال کنیم آمار هر روستای مشخص است هرروستا دهیار و شورای و مسئول بهداشت دارد آمار را بگیرید و اقلام و کالاهای اساسی تحویل یک نفر داخل روستا توزیع شود چون روستایی ما از روستا بخواهد بیاد تا شهر و کرایه بدهد دلش خوش است دوتا مرغ بگیرد سودی برای او ندارد لذا مسئولان ما باید فکری بردارند و تعاونی‌های روستایی را فعال کند. 

 

وی در پایان به صف های نامنظم و شلوغ نانوایی های سطح شهر زهک اشار کرد و چند مورد را متذکر شد؛ اگر دغدغه مسئولین ما این است که مردم مبتلا به ویروس کرونا نشوند طبق آماری که عزیزان ما در مرکزبهداشت دادن اولین آمار یعنی بالاترین رقم مبتلا به کرونا نانوایی ها هستند  بیاید صف نانوایی ها را سامان بدهیم  چندنانوایی در شهر زهک وجود دارد؟ زهک با این ظرفیت کم این همه نانوایی! ولی چرا بعضی از نانوایی ها شلوغ هست؟ این جای  سوال دارد.

 

بعضی از نانوایی هایی که شلوغ هست در مرکز شهر و مرکز بازار است مسئولین مربوطه ساعت کار این نانوایی ها را دوشیفت کنند بعضی از نانوایی ها به میزانی که باید پخت داشته باشند ندارند.

 

اگر تخلفی صورت می‌گیرد اگر کوتاهی هست شناسایی شود اقدام شود دلیل اصلی این مشکلات  عدم نظارت است عدم رسیدگی مسئولین است حتما این موضوع را رسیدگی کنند. 

 

امام جمعه شهرستان زهک اشاره کرد به برخی برنامه های مسئولین که می گویندنماز جماعت و نماز جمعه برگزار نشود اگر مسئولین عزیز ما دغدغه دارند نماز جمعه برگزار نشود نماز جماعت برگزار نشود که مردم مبتلا به ویروس نشوند بازار را باید کنترل کنیم نانوایی را باید کنترل کنیم جاهایی که آمار ابتلا بالا هست باید کنترل شود وگرنه در صفحه نمازکه مسائل بهداشتی رعایت می‌شود.  

 

مواظب باشیم که خدای نکرده توجه به بعضی جاها باعث نشود از بعضی  جاها غافل شویم.
 

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی؛

تصادف در زاهدان چهار کشته برجا گذاشت

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت