خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7261
۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۹:۳۷
فرماندهی انتظامی خبر داد؛

توصیه های پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان در خصوص پیشگیری از سرقت موبایل

توصیه های پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان در خصوص پیشگیری از سرقت موبایل
پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان در خصوص پیشگیری از سرقت موبایل و اموال با ارزش نکاتی را به شهروندان یادآوری و از آنان خواست به نکات هشداری پلیس توجه کنند.

سرهنگ "ابراهیم ملاشاهی رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان عنوان کرد؛ در خصوص پیشگیری از سرقت موبایل و اموال با ارزش نکاتی را به شهروندان یادآوری و از آنان خواست به نکات هشداری پلیس توجه کنند.

 

ملاشاهی افزود: موبایل، اسناد، مدارک، وجه نقد، دسته چک و سایر اشیاء باارزش و قیمتی را در معرض دید و داخل خودرو قرار ندهید.

 

او  افزود: شهروندان اتومبیل خود را به قفل مرکزی، دزدگیر و سایر لوازم بازدارنده مجهز کرده و هنگام تعویض چرخ یا برطرف کردن نقص فنی اتومبیل در ابتدا از قفل بودن درب‌ها و بالابودن شیشه‌ها اطمینان حاصل کنند.

 

رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان یادآور شد: شهروندان هنگام تردد در مراکز تجاری و تفریحی از پارکینگ‌های عمومی و مجاز، جهت پارک خودرو استفاده کنند.

 

سرهنگ ملاشاهی بیان داشت: برابر بررسی‌های انجام شده سارقان موبایل بیشتر دست به سرقت گوشی‌های همراه گران قیمت می‌زنند و زمانی که فرد با موبایل صحبت می‌کند اقدام به قاپیدن آن و فرار از محل می‌کنند.

 

وی همچنین از شهروندان خواست، در مراکز خرید و محل‌های شلوغ و پر رفت و آمد و در زمان صحبت با موبایل مراقب اطراف و افراد مظنون باشند و از قرار دادن موبایل در جیب پشت شلوار خودداری کنند.

 

این مقام انتظامی همچنین به بانوانی که گوشی همراه خود را داخل کیف دستی نگهداری می‌کنند توصیه کرد، هنگام تردد در مراکز خرید وخیابان مراقب باشند که مورد کیف قاپی قرار نگرفته وکیف را در سمتی که منتهی به دیوار است حمل کنند.

 

اواظهار داشت: شهروندان هنگام مراجعه به ادارات و سازمان‌ها و یا مراکز پذیرایی مانند رستوران‌ها از قراردان موبایل بر روی میز خودداری کنند.

 

سرهنک ملاشاهی در پایان با هشدار جدی به سارقان موبایل قاپ و خوداری از ارتکاب اقدامات مجرمانه خود، گفت: نیروی انتظامی با دستیابی به تکنولوژی‌های روز و با استفاده از امکانات فنی در جهت شناسایی سارقان گوشی‌های مسروقه اشرافیت کامل دارد و خوشبختانه در این خصوص اخیرا موفق شده باند سارقان موبایل قاپ را در استان منهدم و گوشی‌های مسروقه زیادی را کشف و به مالباختگان تحویل دهد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی