خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7265
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۰۸:۳۱
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

فعالیت‌های اقتصادی عاملی برای تحقق شعارهای انقلاب است

فعالیت‌های اقتصادی عاملی برای تحقق شعارهای انقلاب است
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: انجام فعالیت‌های اقتصادی و بهبود معیشت مردم دلدادگی آنان به نظام را بیشتر و عاملی برای تحقق شعارهای انقلاب خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی شامگاه شنبه در دیدار دستیار ویژه مدیر حوزه‌های علمیه، مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان معنا و ۲ تن از معاونان سازمان نظام مهندسی کشور به بیان مسائلی پیرامون فعالیت‌های اقتصادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بویژه در حوزه معادن در استان پرداخت و اظهارداشت: کار در عرصه اکتشاف و بهره‌برداری از معادن و استفاده از این نعمت‌های الهی بسیار مهم است و می‌تواند در کنار رشد اقتصادی و بهبود معیشت مردم تبدیل به سرمایه‌ای برای کشور شود.

 

امام جمعه زاهدان با اشاره به مشکلات زیاد استان در نتیجه عدم مدیریت صحیح و با بیان این که امروز سیستان‌وبلوچستان در بسیاری از موارد برای حل مشکلات، نیازمند استان‌های دیگر است، افزود: فعالیت‌های اقتصادی در کنار ماهیت اصلی خود نوعی فعالیت فرهنگی و امنیت‌آفرین محسوب می‌شود و با بهبود معیشت مردم، دلدادگی آنها به نظام بیشتر و عاملی برای تحقق شعارهای انقلاب اسلامی و گسترش گفتمان امامین انقلاب خواهد شد.

 

آیت‌الله محامی برخی تنگ نظری‌ها و نگاه‌های قومی و قبیله‌ای را مانعی برای انجام امور در سیستان و بلوچستان دانست و خاطرنشان کرد: علی رغم خدمات بی شمار صورت گرفته پس از انقلاب همچنان این استان به لحاظ توسعه دچار عقب ماندگی است و این تبدیل به عاملی برای سوء استفاده دشمن شده که باید نهایت تلاش خود را بکار گیریم و در جهت رفع این محرومیت‌ها فارغ از نگاه‌های قومی و قبیله‌ای تلاش کنیم.

 

مدیرعامل شرکت دانش بنیان معنا نیز در این نشست به بیان محورهای کار این مجموعه پرداخت و گفت: حمایت از بخش‌های معدنی در سیستان و بلوچستان را محور اول کار قرار داده‌ایم و به دنبال سرمایه گذاری در حوزه اکتشاف و فرآوری معادن در استان هستیم.

 

سعید اشیری توجه و همکاری بیشتر مسوولان سیستان و بلوچستان در زمینه صنعت و معدن را خواستار شد و ادامه داد: این استان دارای ظرفیت‌های معدنی بالا و متنوعی است که در صورت همکاری مسوولان می‌توان زنجیره تولید در این منطقه را تکمیل کرد.

 
 
انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

تراکنش‌های بدون کدملی برگشت می‌خورد

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت؛

آزمایش بالینی واکسن ایران و کوبا آغاز شد