خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7268
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۱۰:۲۰
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان؛

خانه هلال روستای کولکوه خاش افتتاح شد

خانه هلال روستای کولکوه خاش افتتاح شد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: خانه هلال روستای کولکوه خاش به منظور کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث غیرمترقبه به بهره‌بردای رسید.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا میر بهاالدین بیان کرد: تقویت و توسعه خانه‌های هلال موجب آمادگی بیشتر و توانمندسازی جوامع محلی برای مقابله با آسیب‌ها و کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث غیرمترقبه می‌شود.

 

وی افزود: هدف اصلی از توسعه خانه‌های هلال، برگزاری دوره‌های آموزش همگانی کمک‌های اولیه، آمادگی در برابر مخاطرات در شهرستان‌ها و مناطق روستایی است تا با توانمندسازی و آمادگی جوامع محلی در امر امدادرسانی در زمان حوادث و سوانح تا رسیدن نیروهای امدادی هر فرد امدادگر خانواده خود باشد.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان با بیان اینکه جمع آوری کمک‌های داوطلبانه و مردمی، فعالیت‌های آموزشی،آماده سازی و هدایت فعالیت‌های جوانان داوطلب از دیگر مزیت‌های خانه هلال است. گفت: همچنین همزمان با افتتاح خانه هلال بسته‌های بهداشتی و لوازم گرمایشی نیز بین نیازمندان این روستا توزیع شد.

 

وی بیان کرد: خانه‌های هلال هنگام وقوع بلایا و حوادث شهری و روستایی نقش تأثیرگذاری در ارزیابی منطقه توسط نیروهای محلی و تسهیل امدادرسانی به آسیب دیدگان دارد و رویکرد جمعیت هلال احمر استفاده از توان جوامع محلی در مدیریت و واکنش به حوادث است.

 

میربهاءالدین ادامه داد: مجوز فعالیت ۱۲۵ خانه هلال در سیستان و بلوچستان صادر شده که تاکنون افزونبر ۵۰ مورد فعال شده است.

 
 
انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان؛

تصادف در مسیر نیکشهر به چابهار پنج کشته برجا گذاشت