خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7308
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۳:۰۸
مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان:

بازارچه مرزی پسابندر چابهار در دهه فجر افتتاح می‌شود

بازارچه مرزی پسابندر چابهار در دهه فجر افتتاح می‌شود
مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: هشت بازارچه مرزی مصوب هم‌اینک در استان وجود دارد و اقدامات زیرساختی بازارچه مرزی پسابندر شهرستان چابهار در حال انجام بوده و در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش اس.بی پرس، مبین‌علی میر بیان کرد: بازارچه پسابندر در اقدامات اولیه برای راه‌اندازی به اسکله متصل شده تا از آن طریق صادرات و واردات انجام شود.

 

وی افزود: اواخر تیر سالجاری مجوز بازارچه پسابندر که در گذشته باطل شده بود دوباره احیا و مقرر شد مراودات تجاری ایران از طریق این بازارچه با چندین کشور برقرار شود.

 

مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: محوطه بازارچه پسابندر دیوارکشی شده و درصدد هستیم با کانکس امکانات اولیه این بازارچه را راه‌اندازی کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: کشورهای آفریقایی،عمان، پاکستان و هند مهمترین کشورهایی بوده که پسابندر می‌تواند ایران را به آن‌ها وصل کند.

 

میر ادامه داد: این بازارچه با کشورهای زیادی می‌تواند تعاملات تجاری داشته باشد.

 

وی تصریح کرد: دیگر بازارچه‌های سیستان و بلوچستان فقط مراودات بین ۲ ‌کشور را انجام می‌دهند اما پسابندر می‌تواند با کشورهای زیادی کار کند.

 

سیستان و بلوچستان دارای هفت بازارچه مرزی فعال شامل بازارچه‌های مرزی گمشاد و میلک در شهرستان هیرمند، بازارچه مرزی میرجاوه، بازارچه مرزی کوهک و جالق شهرستان سراوان، بازارچه مرزی پیشین شهرستان سرباز و بازارچه مرزی ریمدان شهرستان چابهار است.
علاوه‌بر این بازارچه‌های مرزی جدید بش‌دلبر، تخت عدالت و شاهگل به ترتیب در شهرستان های نیمروز، هیرمند و زهک، بازارچه بدوکی میرجاوه در شهرستان میرجاوه و بازارچه میل ۴۶ در شهرستان سراوان نیز در این استان به تصویب هیات دولت رسیده و در مرحله آماده سازی قرار دارند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی؛

تصادف در زاهدان چهار کشته برجا گذاشت

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت