خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7316
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۴:۴۹
رییس میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی نیمروز خبر داد:

پرداخت ۱ میلیارد ریال تسهیلات به صنعتگران نیمروزی

پرداخت ۱ میلیارد ریال تسهیلات به صنعتگران نیمروزی
رییس میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی نیمروز گفت: در جهت تحقق شعار سال صنعتگران شهرستان نیمروز ۱ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

به گزارش اس.بی پرس، «صادق میرحسینی» بیان کرد: متقاضیان تسهیلات بانکی پس از تشکیل پرونده و تهیه صورت جلسه و بررسی پرونده در کمیته تسهیلات بانکی و معرفی به بانک ، ظرف مدت 20 روز تسهیلات دریافت می کنند.                        

 

 رئیس میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی نیمروز با اشاره به دریافت 1 میلیارد ریال تسهیلات بانکی توسط صنعتگران نیمروزی افزود:  تسهیلات فوق را تعداد 10 نفر از صنعتگران شهرستان نیمروز که در رشته هایی نظیر خامه دزی، حصیر بافی ، گلیم بافی فعالیت داشتند از طریق بانکهای عامل دریافت کرده اند.                     

 

وی تصریح کرد:شهرستان نیمروز در سال‌های اخیر در زمینه صنایع‌دستی رشد قابل ملاحظه‌ای داشته و لازم است که برای اشتغال‌زایی مردم این دیار و هنرمندان فعال شهرستان و شهر ادیمی که به تازگی به عنوان شهر ملی صنایع دستی کشور در رشته هنر اصیل خامه‌دوزی سیستان به ثبت رسیده است به هنرمندان بیشتری تسهیلات پرداخت شود.

 

رییس میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی نیمروز  با اشاره به اینکه در شرایط حاضر صنایع دستی می تواند به عنوان یکی از روش های برون رفت از تحریم ها باشد، گفت: بی نیازی به سرمایه های کلان؛ وجود ارزش افزوده بالا ؛نداشتن آلاینده زیستی و محیطی و... از ویژگیهای مهمترین صنعت اشتغال زا و به عبارتی مکمل اقتصاد جامعه است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : shabestan.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

شناسایی هزار و ۶۰۰ مراکز استخراج رمز‌ ارز

بیت کوین جای بورس را گرفت؟

نسبت به برخی از شایعات عنوان کرد:

توضیحات خطیب زاده درباره شایعات آزادی کشتی کره ای