خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7318
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۴:۵۹
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی؛

اردوهای جهادی دانشگاه بزرگ تربیت نیروی جوان انقلابی و کارآمد برای کشور است

اردوهای جهادی دانشگاه بزرگ تربیت نیروی جوان انقلابی و کارآمد برای کشور است
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: اردوهای جهادی دانشگاه بزرگ تربیت نیروی جوان انقلابی و کارآمد برای کشور است که مدیران آینده کشور را تربیت می کند و جوانان با حضور در این اردوها هم رسم خدمت گذاری بی منت را یاد می گیرند و هم برای آینده خودسازی و تربیت خواهند شد.

به گزارش اس.بی پرس، سردار محسن کریمی ظهر امروز در سرکشی از گروه‌های جهادی اراک مستقر در سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران استان مرکزی اظهار کرد: اردوهای جهادی یکی از بزرگترین فرصت‌ها برای پرورش و تربیت جوانان و نوجوانان انقلابی است که خوشبختانه در طی این سال‌ها رویش‌های زیادی در این اردوها شکل گرفته‌اند و گشایش‌های زیادی را رقم زده‌اند و منشأ خیرات و برکات زیادی بوده‌اند.

 

وی افزود: یکی از نیازهای مهمی که امروز در جامعه ایرانی احساس می‌شود بحث تقویت سبک زندگی ایرانی اسلامی است که خود این اردوهای جهادی بسیار در این راستا اثرگذار است و نقش به سزایی دارد.

 

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: امروز بیش از هر زمانی به ترویج و تقویت سبک زندگی جهادی و روحیه‌های جهادی نیاز داریم چراکه تربیت و کادر سازی جوان انقلابی برای آینده کشور از وظایف و رسالت‌های مهم ماست که باید به آن اهمیت داده شود.

 

کریمی ادامه داد: اردوهای جهادی دانشگاه بزرگ تربیت نیروی جوان انقلابی و کارآمد برای کشور است که مدیران آینده کشور را تربیت می‌کند و جوانان با حضور در این اردوها هم رسم خدمت گذاری بی‌منت را یاد می‌گیرند و هم برای آینده خودسازی و تربیت خواهند شد.

 

وی یادآور شد: یکی از مهمترین مطالبات مقام معظم رهبری در خصوص اردوهای جهادی بحث توسعه اردوها است که باید در همه زمینه‌ها فراگیر شود و اینکه ایشان نخبگان را برای شرکت در این اردوها دعوت کردند به این معنی است که امروز کشور در همه زمینه‌ها نیازمند برگزاری اردوهای جهادی و کار جهادی است.

 

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تأکید کرد: امروز بسیجیان و جهادگران با روحیه انقلابی و اعتقاد قلبی برای خدمت‌رسانی بی‌منت به مردم و با استفاده از همت‌های بلند خود در این مسیر گام برمی‌دارند و لذا تعبیری که مقام معظم رهبری برای آنها با عنوان سفیران کار، تلاش، خدمت و مجاهدت به کار می‌برند کاملاً به حق و نشان از دوراندیشی ایشان است.

 

کریمی گفت: وقتی مقام معظم رهبری عنوان سفیران تلاش و مجاهدت را برای فعالین بسیج سازندگی به کار می‌برند یعنی جریان بسیج سازندگی در کشور یک نیاز مهم است که روز به روز باید تقویت و فراگیر شود.

 

وی اضافه کرد: بسیجیان در طی این سال‌ها به طور عملیاتی نشان دادند خدمت‌رسانی به مردم نه مرز جغرافیایی می‌شناسد و نه در شرایط سخت تعطیل‌بردار است چراکه در شرایط مختلف و مناطق مختلف برای خدمت بی‌منت به مردم تلاش کردند و امروز که احساس خدمت را در مناطق محروم سیستان و بلوچستان دیدند در این مناطق حاضر شدند و خدمت‌رسانی می‌کنند.

 

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی فعالیت گروه‌های جهادی در سیستان و بلوچستان در عرصه‌های مختلف با توجه به شناسایی نیازمندی‌ها انجام می‌شود و جهادگران در عرصه‌های فرهنگی، بهداشتی، عمرانی، اجتماعی و خدماتی در اینجا سازمان‌دهی شده‌اند که به شکل ۱۰ روزه در اینجا حضور پیدا می‌کنند.

 

کریمی ادامه داد: همچنین علاوه بر حضور جهادگران برای خدمت‌رسانی کمک‌های مردمی و خیرین برای ولی‌نعمتان سیستان و بلوچستان در حال انجام است که این دوره سومین ارسال کمک‌های مردم انجام شد و این اقدام تا پایان سال به شکل مقطعی دنبال می‌شود.

 

فرمانده سپاه روح‌الله در این بازدید ۳ روزه در جریان روند فعالیت گروه‌های جهادی مستقر در شهرستان زاهدان و میرجاوه قرار گرفت و از خانواده‌های مدافع حرم و مدافع امنیت این شهرستان‌ها نیز تجلیل کرد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری