خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7343
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۴:۳۷
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛

۸۲ سیستان و بلوچستانی دیگر به کرونا مبتلا شدند

۸۲ سیستان و بلوچستانی دیگر به کرونا مبتلا شدند
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و عضو ستاد مدیریت کرونا سیستان و بلوچستان گفت: با افزوده شدن ۸۲ نفر دیگر به کرونا در۲۴ ساعت گذشته در استان شمار مبتلایان به این ویروس به ۲۵ هزار و ۲۵۰ نفر افزایش یافت.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری بیان کرد: بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا در میان دانشگاههای علوم پزشکی سیستان‌وبلوچستان به حوزه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اختصاص دارد.

 

وی ادامه داد: هم‌اینک ۲۰۰ بیمار تنفسی در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان بستری هستند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: همچنین  از مجموع موارد مثبت کرونا در سیستان و بلوچستان ۸۷ نفر هم‌اینک در بیمارستان‌های استان تحت درمان هستند.

 

وی از فوت یک بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته در سیستان و بلوچستان خبرداد و گفت: با افزوده شدن مورد جدید مجموع فوت شدگان کرونا در این استان به یکهزار و ۳۸ نفر رسیده است.

 

هاشمی اظهارداشت: از مردم عزیز تقاضا می‌شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

 

وی افزود: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می شود ضروری است شهروندان و از جمله روستاییان استان تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند تا از گسترش این بیماری جلوگیری شود.

 

استان سیستان و بلوچستان دارای سه دانشگاه علوم پزشکی زابل، زاهدان و ایرانشهر است که دانشگاه زابل ۵ شهرستان، زاهدان ۶ شهرستان و ایرانشهر ۱۲ شهرستان استان را زیرپوشش دارند.

 
 
انتهای پیام/

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی