خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7346
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۴:۵۰
معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان:

عرضه تخم مرغ فاقد بسته‌بندی بهداشتی در فروشگاه‌ها ممنوع شد

عرضه تخم مرغ فاقد بسته‌بندی بهداشتی در فروشگاه‌ها ممنوع شد
معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: از اول بهمن سالجاری عرضه تخم مرغ بسته بندی نشده و خارج از یخچال در تمامی فروشگاه‌های این استان ممنوع شد.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر مسعود اصغری بیان کرد: تخم مرغ به دلیل وجود روزنه بر روی پوسته خود در صورت نگهداری به صورت بسته بندی نشده و خارج از یخچال در معرض آلودگی به انواع  میکروب‌ها و بیماری‌ها قرار دارد به همین دلیل برای تامین سلامت جامعه و حفظ کیفیت و عمر ماندگاری آن نیازمند برنامه‌ریزی برای بسته‌بندی و اقدام به نگهداری تخم مرغ در یخچال است.

 

وی گفت: مطابق سند برنامه ملی ارتقای کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ و همچنین اطلاع رسانی متعدد، مقرر شد از اول بهمن عرضه این محصول بسته بندی نشده و نگهداری شده خارج از یخچال در تمامی فروشگاه‌های استان ممنوع شود و این درحالیست که پیش از این در فروشگاه‌های بزرگ و هایپر مارکت‌ها نیز ممنوعیت فروش تخم مرغ بسته بندی نشده اجرا شده بود.

 

معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان افزود: بدیهی است از تاریخ فوق هرگونه تخطی از موارد بالا، مصداق تخلف بهداشتی منظور شده و طبق مقررات جاری کشور با متخلف مطابق قانون برخورد خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

تراکنش‌های بدون کدملی برگشت می‌خورد

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت؛

آزمایش بالینی واکسن ایران و کوبا آغاز شد