خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7360
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۰:۱۰
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

‌لایحه بودجه ۱۴۰۰ آسیب‌های فراوانی برای کشور به دنبال دارد / لایحه عدالت ندارد

‌لایحه بودجه ۱۴۰۰ آسیب‌های فراوانی برای کشور به دنبال دارد / لایحه عدالت ندارد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت و مجلس باید با همفکری و اتحاد، بودجه مطلوبی را در شرایط کنونی تنظیم کنند تا در سال ۱۴۰۰ با کسری بودجه بالایی که برای کشور آسیب‌های فراوانی را به دنبال دارد، مواجه نشویم.

به گزارش اس.بی پرس، رجب رحمانی با تاکید بر لزوم اصلاح ساختار بودجه کشور عنوان کرد: بودجه عمرانی قزوین در لایحه بودجه سال 1400 ، دویست و بیست میلیارد تومان نسبت به سال 99 که 185 میلیارد تومان بوده پیش‌بینی شده و فقط 35 میلیارد تومان افزایش داشته که این مقدار افزایش بسیار ناچیز و اندک است.

 

وی با اشاره به اینکه درصد رشد بودجه استان قزوین نسبت‌ به سایر استان‌های کشور در مقایسه با سال جاری بسیار ناچیز است افزود: بودجه سیستان و بلوچستان در سال 99 ، 830 میلیارد تومان بوده و در لایحه 1400 به هزار و 193 میلیارد تومان افزایش یافته، بودجه خوزستان در سال 99، 1479 میلیارد تومان بوده و در لایحه بودجه 1400 به 2700 میلیارد تومان افزایش یافته، بودجه استان بوشهر در سال 99، 450 میلیارد تومان بوده و در لایحه 1400، 1200 میلیارد تومان افزایش یافته و به گونه‌ای بودجه برخی استان‌ها 1200 میلیارد تومان افزایش یافته است.

 

رحمانی ادامه داد: این در حالی است که بودجه استانی مانند قزوین تنها 30 میلیارد تومان افزایش یافته البته درست است که باید به مناطق محروم توجه بیشتری شود اما سایر استان‌ها هم جزو کشور هستند و عدالت در حوزه بودجه‌ریزی باید رعایت شود.

 

دولت و مجلس با یک بودجه مطلوب از ایجاد کسری بودجه جلوگیری کنند.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت و مجلس باید با همفکری و اتحاد، بودجه مطلوبی را در شرایط کنونی تنظیم کنند تا در سال 1400 با کسری بودجه بالایی که برای کشور آسیب‌های فراوانی را به دنبال دارد، مواجه نشویم.

 

وی خاطرنشان کرد: باید بودجه را به گونه‌ای ببندیم که علاوه بر تورم زا نبودن آن، همه دستگاه‌های کشور نیز بر اساس اصلاح ساختار بودجه به برنامه خود برسند و تمام استان‌های کشور از ظرفیت‌هایی که دارند، از بودجه بهره‌مند شوند.

 

 

انتهای پیام/‌

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha