خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7362
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۱:۰۷
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی؛

جهاد کشاورزی کرمان به پرورش‌دهندگان شتر تسهیلات می‌دهد

جهاد کشاورزی کرمان به پرورش‌دهندگان شتر تسهیلات می‌دهد
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با اشاره به جمعیت ۱۲هزار و ۸۰۰نفری شتر در استان گفت: به پرورش دهندگان این دام اهلی امکان واگذاری زمین و تسهیلات وجود دارد.

به گزارش اس.بی پرس، علی باقری بیان کرد: شتر اغلب در واحدهای بسته نگهداری نمی شود و در فضای باز و مراتع و بیابان ها بوده و شرایط آنها با دامداری های صنعتی متفاوت است.

 

وی با بیان اینکه  ۱۰ استان کشور مراتع مناسب برای چرای شتر و پرورش این نوع دام دارند که از این میان استان های سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان و جازموریان دارای بیشترین جمعیت شتر هستند، تصریح کرد: در صورت وجود امکانات و به کارگیری اصول علمی، پرورش شتر نیز مانند سایر دام های اهلی اقتصادی است و در حال حاضر چندین واحد صنعتی در شهرستان های استان کرمان وجود دارد.

 

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان اظهار داشت: حدود ۱۰ درصد از واحدهای پرورش شتر عمدتا پرواربندی به صورت نگهداری در سیستم بسته صنعتی فعالیت دارند.

 

وی تاکید کرد: با توجه به وسعت این استان و همچنین شرایط اقلیمی مناسب به منظور پرورش شتر امکان گسترش و توسعه در بیشتر شهرستان‌های این استان وجود دارد.

 

باقری با بیان اینکه بچه شتر از واحدهای پرورش شتر در استان و یا سایر استان ها قابل تأمین است افزود: در حال حاظر با توجه به کمبود نهادهای دامی و همچنین افزایش قابل توجه تمام هزینه های مربوط به نگهداری دام از جمله تغذیه، بهداشت، نیروی انسانی و هزینه حمل و نقل موجب افزایش قیمت تولیدات دامی شده که به تبع آن قدرت خرید کاهش یافته و در نتیجه بازاریابی محصولات تولیدی با مشکل روبرو شده است.

 
 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان؛

تصادف در مسیر نیکشهر به چابهار پنج کشته برجا گذاشت