خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7382
۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۰۹:۲۱
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری:

شاخص های «نرخ باسوادی »و «پوشش تحصیل»اولویت کاری کمیته اجرایی شورای آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت

شاخص های «نرخ باسوادی »و «پوشش تحصیل»اولویت کاری کمیته اجرایی شورای آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گفت: از تعداد ۲۰شاخص سند توسعه ی آموزش، تلاش برای ارتقای بخشی از مؤلفه های دو شاخص مهم «نرخ باسوادی» و «پوشش تحصیلی» در دستور کار اول کمیته اجرایی شورای آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت.

به گزارش اس.بی پرس، کمیته اجرایی شورای آموزش و پرورش استان که بر اساس تفاهم نامه ی بین وزارت کشور و وزارت آموزش و پرورش با هدف فراهم نمودن زمینه ی مناسب برای تحقق سیاست های کلان نظام آموزش و پرورش ابلاغی مقام معظم رهبری مبنی بر هماهنگی و انسجام بین اهداف، سیاست ها و برنامه ها و محتوی تعلیم و تربیت و همچنین ارتقای جایگاه آموزش و پرورش به عنوان مهمترین نهاد تربیت نیروی انسانی برگزار گردید.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری در این جلسه با اشاره به محورهای نماگرهای ارزیابی سطح توسعه یافتگی استان و جایگاه آموزش در نیازهای اساسی اعلام کرد : در نظام برنامه ریزی تعداد ۵۴ شاخص مربوط به شورای آموزش و پرورش است و بر اساس برنامه ریزی و هماهنگی با اداره کل آموزش و پرورش از تعداد ۲۰ شاخص سند توسعه ی آموزش تلاش برای ارتقای بخشی از مؤلفه های دو شاخص مهم : “نرخ باسوادی” و “پوشش تحصیلی” در دستور کار اول کمیته قرار خواهد گرفت.

 

سیده‌ثریا سیدزاده گفت: بر اساس آمار ارایه شده توسط اداره کل آموزش و پرورش علاوه بر دو شاخص ذکر شده، نرخ ماندگاری تحصیلی، و سرانه فضای آموزشی از مهمترین شاخص هایی است که تحت تاثیر عوامل مختلف با متوسط کشوری اختلاف معنا داری دارد.

 

وی بررسی مطلوبیت و امکان پذیری شاخص ها و همچنین تناظر شاخص ها با شورای آموزش و پرورش و شورای برنامه ریزی و توسعه استان را مورد تاکید قرار داد.

 

معاون استاندار؛ بهره‌گیری از منابع و امکانات، جهت تاسیس، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی، تشریک مساعی در توجه به آموزش و پرورش دختران و زنان در روستاها و تعامل مستمر استانداری فرمانداری و بخشداری ها و دهیاری و شهرداری ها با سازمان نوسازی مدارس به عنوان بازوی عمرانی آموزش و پرورش و تشریک مساعی برای تقویت مالی و آموزش مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته را به عنوان برخی از تعهدات وزارت کشور در تفاهم نامه را مطرح نمود.

 

حمید رخشانی مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن مقایسه ی مهمترین شاخص های آموزشی، به عوامل مؤثر بر شاخص های بازماندگی از تحصیل از جمله: عوامل اقتصادی و فرهنگی اشاره نمود و جذب از طریق مدارس آموزش از راه دور( طرح آبا ) را مطرح و برای نگهداشت دانش آموز نیز به لزوم ایجاد رشته ی کار و دانش و ایجاد مدارس شبانه روزی را ضروری دانست.

 

گفتنی است؛ مدیران کل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری ، امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، معاون برنامه ریزی و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مدیران کل نوسازی مدارس، آموزش و پرورش، معاونت فرهنگی شهرداری زاهدان در این جلسه حضور داشتند و به بحث و تبادل نظر پرداختند.
 

 

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان؛

تصادف در مسیر نیکشهر به چابهار پنج کشته برجا گذاشت