خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7424
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۰:۵۸
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری؛

۱۸۲ پرونده تخلف بخش حمل و نقل عمومی سیستان و بلوچستان رسیدگی شد

۱۸۲ پرونده تخلف بخش حمل و نقل عمومی سیستان و بلوچستان رسیدگی شد
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: تخلفات ۱۳۰ راننده و ۵۲ شرکت حمل و نقل عمومی این استان از ابتدای امسال تاکنون در کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲ مورد رسیدگی قرار گرفته است.

به گزارش اس.بی پرس، تیمور باقری بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ جلسه مربوط به کمیسیون ماده ۱۱ به عنوان مرجع رسیدگی به تخلفات رانندگان فعال در بخش حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر و ۱۲ جلسه مربوط به کمیسیون ماده ۱۲ به عنوان مرجع رسیدگی به تخلفات شرکت ها و موسسات حمل و نقل عمومی جاده ای کالا و مسافر تشکیل شده است.

 

وی عمده تخلفات رانندگان سیستان و بلوچستان را در این مدت کسر تجهیزات ایمنی و اخذ بارنامه و صورت وضعیت صوری ذکر کرد و افزود: با توجه به اختیارات تفویض شده به کمیسیون استانی، برای رانندگانی که تخلف آنها احراز گردید آراء متفاوتی از تذکر کتبی با درج در سوابق کارت هوشمند تا لغو کارت هوشمند به مدت یک ماه، در نظر گرفته شده است. 

 

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان با اشاره به عمده‌ترین تخلفات شرکت ها و موسسات حمل و نقل عمومی جاده ای کالا و مسافر استان گفت: عدم رعایت ضوابط تهیه، تنظیم و استفاده از بارنامه و صورت وضعیت، سوء استفاده از کارت هوشمند راننده و اخذ کمیسیون اضافی از رانندگان از عمده‌ترین تخلفات این بخش بوده است که برابر قانون با متخلفان برخورد شد.

 

باقری خاطر نشان کرد: رانندگان و صاحبان کالا می توانند علاوه بر مراجعه حضوری، شکایات خود را از طریق سامانه ۱۴۱ به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اطلاع دهند تا ضمن پیشگیری از وقوع تخلفات ، خدمات رسانی مطلوب به مردم و کاربران جاده ای ارائه شود.

 
 
 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان؛

تصادف در مسیر نیکشهر به چابهار پنج کشته برجا گذاشت