خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7442
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۱۰:۴۵
رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان؛

۶۰ هزار نوآموز سیستان و بلوچستانی سنجش شدند

۶۰ هزار نوآموز سیستان و بلوچستانی سنجش شدند
رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی سیستان ‌و بلوچستان گفت:۶۰ هزار نوآموز این استان در آستانه ورود به دوره ابتدایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد سنجش سلامت قرار گرفتند.

به گزارش اس.بی پرس، مریم حجتی‌نسب بیان کرد: ۵۰ پایگاه ثابت و سیار اداره‌کل آموزش و پرورش سیستان‌ و بلوچستان کار سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان را از ۲۵ تیر در سیستان و بلوچستان برای سال تحصیلی ۹۹ - ۱۴۰۰ انجام دادند.

 

وی شناسایی تفاوت‌های فردی در کودکان، شناخت به موقع مشکلات و محدودیت‌های جسمی و جلوگیری از افت تحصیلی را از مهمترین اهداف اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان ورود به مدرسه ذکر کرد.

 

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی سیستان‌وبلوچستان گفت: سنجش سلامت نوآموزان در بیشتر استانها تا مهر انجام می‌شود اما چند استان از جمله سیستان‌ و بلوچستان همه ساله از شهریور تا اوایل آبان انجام می‌شد که امسال به سبب بروز کرونا تا آذر تمدید شد.

 

وی بیان کرد: ۸۰ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان‌های سیستان‌ و بلوچستان سال گذشته زیر پوشش طرح سنجش سلامت جسمی و آمادگی تحصیلی قرار گرفتند.

 

حجتی نسب اظهارداشت: نوآموزان آسیب دیده ذهنی، شنوایی، بینایی، جسمی حرکتی، اتیسم و چند معلولیتی بعد از طرح سنجش به مدارس استثنایی معرفی می‌شوند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی؛

تصادف در زاهدان چهار کشته برجا گذاشت

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت