خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7447
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۱۳:۴۸
آقایان زمستان شروع شده!

ویدئو: توزیع کرونا به جای گاز در سرمای سیستان وبلوچستان/نتیجه وعده فرماندار چه خواهد شد؟

ویدئو: توزیع کرونا به جای گاز در سرمای سیستان وبلوچستان/نتیجه وعده فرماندار چه خواهد شد؟
وجود‌ صف‌های طویل برای دریافت سیلندر گاز مایع در سیستان وبلوچستان، ماجرایی است که بسیار مشاهده می‌شود اما امسال باتوجه به شرایط خاص کرونا این صف‌ها رنج مضاعفی برای مردم به ارمغان می‌آورد و در این بین پیگیری فرماندار زابل بیش از پیش زیر ذره بین مردم و رسانه هاست.

در گزارش قبلی اس.بی پرس، اشاره مختصری به توزیع نفت در سیستان وبلوچستان داشتیم و گفتیم: اینجا برای داشتن رفاه باید بهای بیشتری نسبت به سایر شهرها پرداخت کرد؛ اگر آنها در فصل‌سرما به راحتی پیچ شوفاژ را می‌چرخانند و از گرمای اتاق لذت می‌برند، اما مردم سیستان وبلوچستان، علاوه بر بار هزینه‌های هنگفت؛ باید بار جابجایی گالن‌های نفت و کپسول‌های گاز را هم بکشند و اینجا مَثَل "دست از پا درازتر" دو معنا دارد؛ چرا که یکی ممکن است بدلیل نداشتن هزینه دست از پا درازتر برگردد و یا دیگری به‌دلیل جابجا کردن گالن‌ها و کپسول‌های سنگین دستانش کشیده‌تر شود!

 

بیشتر بخوانید:

یکی از علل «دست از پا درازتر» برگشتن در سیستان وبلوچستان


اما نفت تنها یک بعد ماجراست و مشکلات گازرسانی نیز در سیستان وبلوچستان محدود به یک فصل نمی‌شود و حالا با آغاز زمستان، این معضل پررنگ‌تر خواهد شد.

 

وجود‌ صف‌های طویل برای دریافت سیلندر گاز مایع، ماجرایی است که بسیار مشاهده می‌شود اما امسال باتوجه به شرایط خاص کرونا این صف‌ها رنج مضاعفی برای مردم به ارمغان می‌آورد.

 

یکی از شهروندان که به‌صورت تصویری حاضر به مصاحبه نشد می‌گفت: ما عمرمان در جابجایی گالن‌های نفت، آب و سیلندر گاز گذشت و آنقدر سنگین هستند که احساس میکنم دست‌هایم درازتر شده است! و رسیدن به گاز شهری دیگر برایمان تبدیل به رویا شده است!

 

شهروند دیگری از کمبود گاز گلایه دارد ‌و می‌گوید: تمام شهر را به دنبال ماشین توزیع سیلندگاز مایع گشته ام و حالا اینجا هم باید مدت‌ها درصف بمانم!

 

او می‌گوید: اگر قانون استفاده از کارتخوان را گذاشته اند، فکری برای خرابی کارتخوان‌ها که احتمالا برای دورزدن قانون است نیز بردارند زیرا توزیع‌کننده هایی که پول نقد قبول نمی‌کنند محدودند و بعضی از همین طریق نیز راهی برای افزایش قیمت پیدا خواهند کرد.

 

حسین بنیادی یکی از فعالین اجتماعی نیز در خصوص کمبود سهمیه گاز خانوار‌ها می‌گوید: باتوجه به وضعیت خاص استان سهمیه ۴ کپسول در ماه کم است و البته سیلندرهای فرسوده نیز خالی از تاثیر نیست و چندکیلو از حجم کپسول را اشغال می‌کنند و این مهم، نیاز به نظارت و افزایش سهمیه خانوارها را تشدید می‌کند.

 

گفتنیست فرماندار زابل، در مهرماه سال جاری از تلاش جهت افزایش سهمیه پیش از فرارسیدن فصل سرد سال خبر داده و می‌گوید: پس از مشخص شدن سهمیه گاز مایع برای هر خانوار در استان و با مشاهده گزارشات خبری از نارضایتی مردم در خصوص سهمیه اعلام شده، به صورت ویژه با توجه به وضعیت خاص سیستان به این موضوع ورود کردیم و در ارتباطات مکرر با استاندار پیگیر این موضوع شدیم که قول‌های مساعدی نیز در جهت افزایش سهمیه گاز مایع در سیستان داده شد که تا تحقق آن پیگیر خواهیم بود.

 

حال باید دید نتیجه این پیگیری در زمستان امسال چگونه خواهد بود.

 

گزارش از فاطمه شیرزایی

 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی