خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7458
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۰۹:۱۷
امام جمعه زاهدان:

رفتار و منش شهدا باید برای مردم بازگو شود

رفتار و منش شهدا باید برای مردم بازگو شود
نماینده ولی فقیه در سیستان ‌و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: مردم باید با رفتار و منش شهدا آشنا شوند زیرا این عزیزان الگوهای جامعه هستند.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی شامگاه یکشنبه در دیدار اعضای ستاد «قاسم زنده است» ویژه گرامیداشت سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و حاج قاسم میرحسینی ضمن تقدیر از اقدامات این ستاد، مردمی بودن این اقدامات را مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: برگزاری مراسم‌ها یکی از اقدامات برای زنده نگاه داشتن یاد شهداست اما اصل کار آشنا کردن مردم با منش شهدا و معرفی این عزیزان به عنوان الگوهای جامعه است و از این فرصت‌ها برای معرفت‌افزایی نسل جدید نسبت به مقام شهدا بهره باید گرفت.

 

امام جمعه زاهدان فعالیت مستمر دبیرخانه ستاد در طول سال را خواستار شد  و افزود: تمرکز بر قشر دانش‌آموز مهم است اما تلاش کنید با توسعه نیروی انسانی اقشار دیگر جامعه را هم پوشش دهید تا در شرایطی که دشمن قصد دارد مردم را مایوس و دلسرد کنند، این گونه اقدامات توطئه‌های دشمنان را بی‌اثر کند.

 

آیت‌الله محامی پیشنهاد داد که ذیل معرفی ویژگی‌های این دو شهید عزیز، همه شهدای سیستان و بلوچستان به صورت سلسله‌وار و در طول سال معرفی شوند.

 

 دبیر ستاد مردمی «قاسم زنده است» نیز با اشاره به پیشینه فعالیت‌های این ستاد از سال ۱۳۹۷ تا کنون و تاکید بر وجه مردمی این ستاد، ویژگی‌های فعالیت‌های صورت گرفته را تمرکز بر دانش‌آموزان، بهره‌گیری از ابزار و روش‌های نوین تبلیغی و تولیدات محصولات رسانه‌ای فاخر عنوان کرد.

 

علیرضا کیخا اظهارداشت: حرکت به سمت گلزار شهدا، پخش سرود «قاسم زنده است» در سامانه‌های مجازی، به میدان آوردن ظرفیت مساجد برای برگزاری مراسم شهید، برپایی خیمه‌های مقاومت، راه‌اندازی کاروان خودرویی، پویش‌ها و مسابقات عکاسی و طراحی، شب خاطره، شب شعر، یادواره، حضور تعدادی از استان در اجلاسیه کشوری کرمان و اعزام چند دستگاه اتوبوس به مزار شهید سلیمانی از جمله این برنامه‌هاست.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی