خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7468
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۲:۵۱
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خبر داد:

آغاز طرح زمستانه هلال احمر سیستان و بلوچستان

آغاز طرح زمستانه هلال احمر سیستان و بلوچستان
مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: طرح زمستانه با استقرار روزانه ۱۷۶ نیروی امدادگر در ۳۱ پایگاه ثابت و سیار در راه‌های ارتباطی این استان برای ارائه خدمات امدادی در حوادث احتمالی آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا میربهاالدین با بیان اینکه این طرح از امروز اول دی آغاز شد و تا ۲۵ اسفند ادامه دارد، اظهار داشت: در این طرح ۶۰ دستگاه خودرو امداد و نجات و آمبولانس در پایگاه‌های هلال احمر سیستان و بلوچستان مستقر هستند.

 

وی ادامه داد: برای اجرای طرح ملی «زمستانه» پیش‌بینی‌های لازم به منظور فراهم کردن تجهیزات راه‌سازی، اسکان اضطراری در سطح راه‌های ارتباطی و استفاده از تیم‌های واکنش سریع انجام شده است.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: کاهش زمان حضور در صحنه حوادث، افزایش سرعت امدادرسانی در سوانح مختلف ترافیکی و غیرترافیکی، کاهش آسیب‌های جانی ناشی از حوادث رانندگی در مسیرهای برون شهری از جمله اهداف برگزاری این طرح است.

 

وی بیان کرد: ۲۱ محل نیز برای اسکان اضطراری مسافران در راه مانده سیستان و بلوچستان توسط جمعیت هلال احمر استان پیش‌بینی شده است.

 

میربهاالدین خاطرنشان کرد: همچنین به منظور ارائه خدمات در مواقع اضطرار و نیاز علاوه بر پایگاه‌های امداد جاده ای، پایگاه‌های امداد هوایی، کوهستان، ساحلی و امداد دریایی در سیستان و بلوچستان فعال هستند.

 

جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان پیشرو و پاسخگو در ارائه خدمات اولیه امداد و نجات درحوادث و سوانح تداعی گر زیباترین نوع خدمات عام المنفعه و بشردوستانه است.

 

سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی زیاد (۱۱.۵ درصد گستره کشور) و موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی از جمله استانهایی است که احتمال وقوع چندین مخاطره طبیعی بطور همزمان در آن وجود دارد، در شمال این استان تندبادها و گرد و غبار شدید و خشکسالی، در مرکز سیل و زلزله و در جنوب نیز ریزش باران های فصلی و جاری شدن سیلاب های مخرب و دمای زیاد هوا بعضا تا بیش از ۵۰ درجه وجود دارد.

 

هلال احمر سیستان و بلوچستان به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی و عضوی از نهضت بین المللی «صلیب سرخ و هلال احمر» همواره در همه حوزه‌های بهداشت، درمان، توانبخشی، داوطلبان، امور جوانان، امداد و نجات در حوادث طبیعی و غیر طبیعی و غیره پیشتاز بوده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی