خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7489
۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۱:۱۱
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور؛

واردات ۲۵ درصد نهاده‌های دامی کشور از طریق بندر چابهار/ حجم واردات نهاده‌های دامی افزایش می‌یابد

واردات ۲۵ درصد نهاده‌های دامی کشور از طریق بندر چابهار/ حجم واردات نهاده‌های دامی افزایش می‌یابد
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور شرایط بندر چابهار را در تخلیه و بارگیری کالا ایده آل دانست و گفت: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته حجم واردات نهاده‌های دامی از دروازه ملل افزایش پیدا می‌کند‌.

به گزارش اس.بی پرس، محمدرضا طلایی در بازدید از بندر شهید بهشتی چابهار با بیان اینکه در این بندر اتفاقات خوبی را شاهد هستیم، اظهار داشت: به واسطه ایجاد تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری و با توجه به بازسازی انبارهای نگهداری کالا در منطقه، ظرفیت خوبی در این بندر استراتژیک ایجاد شده که نویدبخش توسعه است.

 

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور ادامه داد: به واسطه این اقدامات توسعه‌ای و ظرفیت‌های موجود، شرایط برای واردات نهاده‌های دامی از طریق این بندر بزرگ اقیانوسی فراهم شده است. یکی از مسائلی که در شرایط فعلی در کشور برای این شرکت اهمیت دارد، سرعت عمل در تخلیه و انتقال بارهای وارداتی به داخل کشور برای صنعت دام و طیور است که روزانه باید این نهاده‌ها را تامین کنیم.

 

وی اضافه کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده، بعد از وقفه‌ای چند ماهه، اولین کشتی شرکت پشتیبانی امور دام در بندر چابهار پهلوگیری کرد و عملیات تخلیه و بارگیری آن انجام شد. بر اساس برنامه‌ریزی و اقدامات انجام شده توسط بنادر و دریانوردی در این بندر، برای ما به عنوان یک مصرف کننده از این ظرفیت، شرایط آسان و ایده‌آلی ایجاد شده است. برنامه این است که همیشه شاهد پهلوگیری و تخلیه و بارگیری کشتی‌های شرکت پشتیبانی امور دام در بندر چابهار باشیم.

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: از آنجا که شرکت پشتیبانی امور دام وضعیت تأمین نهاده‌های کشور را تا پایان سال بر عهده گرفته، خریدهای بسیار خوبی را انجام داده  که جابه‌جایی این بارها از ابتدای آذرماه با حجم زیادی در کشور شروع شده و با برنامه‌ریزی که صورت گرفته، بعد از این کشتی‌های بیشتری در بندر چابهار پهلوگیری و تخلیه می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام تصریح کرد: با توجه به تجربه خوبی که در خصوص سرعت تخلیه و بارگیری به واسطه تجهیزات مدرن در بندر چابهار به دست آمده، برنامه این است که نهاده‌های مورد نیاز استان‌های شرقی و جنوب شرقی را از طریق این بندر تأمین کنیم. دو میلیون تن بار برای شرکت پشتیبانی امور دام خریداری شده که تا پایان سال وارد کشور می‌شود که واردات 25 درصد آن از طریق بندر شهید بهشتی صورت می‌پذیرد.

 

بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز در جریان این بازدید اظهار داشت: به واسطه اقدامات توسعه‌ای انجام شده در بزرگترین بندر اقیانوسی ایران، این بندر به فرصتی بی‌بدیل برای کشور و منطقه مبدل شده است. تجهیزات استراتژیک و مدرن بندر چابهار و بالا بودن سرعت تخلیه و بارگیری کالا در این بندر استراتژیک، باعث شده کالاها با قیمت تمام شده کمتر و سرعت بیشتری به دست مصرف‌کنندگان برسد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

شناسایی هزار و ۶۰۰ مراکز استخراج رمز‌ ارز

بیت کوین جای بورس را گرفت؟

نسبت به برخی از شایعات عنوان کرد:

توضیحات خطیب زاده درباره شایعات آزادی کشتی کره ای