خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7503
۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۴:۰۷
مدیرکل ثبت احوال استان؛

سیستان و بلوچستان بار دیگر رتبه نخست «جمعیت جوان کشور» را به دست آورد

سیستان و بلوچستان بار دیگر رتبه نخست «جمعیت جوان کشور» را به دست آورد
مدیرکل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان گفت: رتبه نخست جمعیت جوان کشور مربوط به سیستان و بلوچستان است به نحوی که بیش از ۶۷ درصد جمعیت استان زیر ۳۰ سال بوده و نرخ ولادت در سیستان و بلوچستان ۲۸.۴ است.

به گزارش اس.بی پرس، رضا راحت دهمرده صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته ثبت احوال در محل این اداره کل برگزار شد اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون بیش از 66 هزار و 950 واقعه ولادت در استان به ثبت رسیده که از این تعداد 34 هزار و 449 واقعه مربوط به پسران و 32 هزار و 510 واقعه مربوط به دختران بوده است.

 

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون در استان 757  مورد ولادت ثبت شده حاصل از چند قلو زایی بوده است که از این تعداد 739 واقعه ولادت دوقلو و 18 واقعه ولادت سه قلو  بوده است.

 

وی در مورد ثبت وقایعه وفات از ابتدای سال تاکنون گفت: بر اساس آمارهای جمع‌آوری شده در این مدت در ادارات ثبت‌احوال استان، تعداد 11 هزار و 15 واقعه وفات در استان به ثبت رسیده که از این تعداد 4 هزار و 622 واقعه مربوط به زنان و مابقی مربوط به مردان بوده است.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر 98 درصد از وقایع ولادت در مهلت قانونی به ثبت رسیده است عنوان کرد: با توجه به اینکه  ثبت احوال به عنوان متولی ثبت وقایع حیاتی  همواره سعی دارد تا با بروزرسانی ثبت وقایع حیاتی آمارهای دقیق از تحولات جمعیتی را ارائه کند باید والدین به نحوی عمل کنند که در مهلت تعیین شده برای دریافت شناسنامه به ادارات ثبت‌احوال مراجعه و باید صددرصد ولادت‌ها در استان در مهلت قانونی به ثبت برسد.

 

وی در مورد  پرونده‌های افراد فاقد شناسنامه در این استان تصریح کرد:  در سال 1398 تعداد 803 پرونده در کیمسیون های فاقدین شناسنامه در سطح استان بررسی شده که از این تعداد 492 پرونده مورد تایید و برای 2 هزار و 292 فاقد شناسنامه و خانواده آنان شناسنامه صادر شده است.

 

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر 311 پرونده در کمیسیون رد تابعیت شده که متاسفانه این افراد علی رغم رد تابعیت در استان زندگی می‌کنند و مدعی ایرانی بودن هستند.

 

وی گفت: رتبه نخست جمعیت جوان کشور مربوط به سیستان و بلوچستان است به نحوی که بیش از 67 درصد جمعیت استان زیر 30 سال بوده و نرخ ولادت در سیستان و بلوچستان 28.4 است همچنین این استان دارای کمترین میزان جمعیت کهنسال در میان استان‌های کشور است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

نسبت به برخی از شایعات عنوان کرد:

توضیحات خطیب زاده درباره شایعات آزادی کشتی کره ای

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات ژنومیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد:

مهمترین نگرانی‌ها درباره جهش‌های اخیر کروناویروس و پاسخ‌ها

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان؛

۶۰۰ کیلوگرم موادمخدر در سراوان کشف شد