خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7504
۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۴:۱۳
با حضور مدیرکل دفتر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش؛

راه اندازی کلاس آموزش الکترونیکی (طرح آبا) در شهرستان نیمروز

راه اندازی کلاس آموزش الکترونیکی (طرح آبا) در شهرستان نیمروز
کلاس آموزش الکترونیکی از راه دور طرح ملی آشتی با آموزش (طرح آبا) با حضور شاهمرادی مدیرکل دفتر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش در شهرستان نیمروز راه اندازی شد.

به گزارش اس.بی پرس، مدیر کل دفتر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش گفت ،طرح آشتی با آموزش یا مخفف آن طرح ( آبا ) به عنوان یک بسته تحولی در سال تحصیلی جاری به همه استان های کشور ابلاغ شد، این طرح محصول خدمات همکاران ما در سیستان و بلوچستان می باشد که به عنوان صادرات فرهنگی این استان به استان های دیگر می توان نام برد.

 

 شاهمرادی افزود: طرح آبا مختص دوره اول و دوم متوسطه و با استفاده از ظرفیت آموزش الکترونیکی و تکنولوژی، توانسته است بستر را برای ایجاد عدالت آموزشی و ایجاد فرصت های برابر آموزشی فراهم کند.

 

 وی گفت: این طرح ۳ ویژگی دارد انعطاف در روش،انعطاف در زمان و انعطاف در مکان  که سبب می شود باتوجه به مشکلات برخی از دانش آموزان که در روستاها و حاشیه شهرها به عنوان فرزندان کار مشغول به کار هستند و قادر به ادامه تحصیل نیستند در مدرسه الکترونیکی حضور یابند و ادامه تحصیل دهند.

 

هرمزی رئیس آموزش و پرورش شهرستان نیمروز درحاشیه افتتاح این طرح گفت: در شهرستان نیمروز ۴۱۶ دانش آموز بازمانده از تحصیل داریم که باحمایت اداره آموزش و پرورش شهرستان نیمروز و همچنین همیاری والدین ۱۵۰ نفر از دانش آموزان دراین طرح مشارکت کردند. 

 

وی تاکید کرد امیدواریم با حمایت واجرای این طرح دانش آموزان دیگر بازمانده ازتحصیل را هم شناسایی و در این طرح ساماندهی کنیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی