خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7505
۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۹:۱۷
پیرمرد روستای سهراب غلامی زهک؛

آقای قالیباف! دست‌اندرکاران شما در سیستان ما را خاک‌برسر کردند (ویدئو)

آقای قالیباف! دست‌اندرکاران شما در سیستان ما را خاک‌برسر کردند (ویدئو)
پیرمرد سیستانی اهل روستای سهراب غلامی زهک که در سفر رئیس مجلس به استان از وضعیت طرح 46 هزار هکتاری گلایه کرده بود، در ویدئوی صدای مردم خطاب به قالیباف گفت: آقا در برج ۸ گفتی به شما آب می‌رسانیم حالا که برج ۱۰ شد و هنوز به ما آب نداده‌اند؛ بدبخت بیچاره شدیم خودمان و دام‌هایمان از بین رفتیم.

 

«سلام مرا به آقای دکتر قالیباف برسانید

آقا در برج ۸ گفتی به شما آب می‌رسانیم حالا که برج ۱۰ شد و هنوز به ما آب نداده‌اند؛ بدبخت بیچاره شدیم خودمان و دام‌هایمان از بین رفتیم

سیستان را که دیده‌اید روزگار مردم با آب می‌گذرد...حالا برایمان تصمیمی بگیرید که اساسی و تأثیرگذار باشد.

مهندسانی که زابل گذاشته‌اند ما را دربه‌در و خاک‌برسر کرده‌اند و هرکدام به یک‌طرف پاسمان می‌دهد.

آقای قالیباف!
آقای قالیباف!
آقای قالیباف!

هزار نفر از این منطقه شهید شده‌اند، تو را قسم می‌دهم به خون همان شهدا که برای نجات ما کاری کن...

خدایا به‌حق آبروی حسین، این دست‌اندرکارانی که در زابل هستند را از صحنه بردار...»

 

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، ویدئویی که مشاهده کردید گلایه کشاورز سیستانی اهل روستای سهراب غلامی شهرستان زهک است که در آبان ماه سال جاری و در جریان سفر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به استان سیستان و بلوچستان و بازدید از طرح 46 هزار هکتاری در حضور مسئولین گلایه‌هایی مطرح کرد.

 

ازآنجاکه روستائیان در سیستان رسانه‌ای که صدای آن‌ها را به گوش مسئولین برساند ندارند، به دعوت این کشاورز ۷۰ ساله امروز خبرنگار ما خدمتشان رسید تا گلایه ایشان را به دلیل خلف وعده مسئولین نسبت به رهاسازی آب از طریق لوله یا انهار به سمع و نظر مسئولین برسانیم.

 

پیگیری خبرنگار اس.بی پرس از علی شامی دهیار روستای سهراب غلامی، گفته‌های این پدربزرگ سیستانی را تأیید می‌کند.

 

دهیار روستای سهراب غلامی نیز در گفتگو با اس.بی پرس از نرسیدن آب گلایه داشت و گفت: مشکل روستای ما فقط آب است و نه از طریق طرح ۴۶ هزار هکتاری و نه انهار هنوز آبی به این روستا نرسیده است.

 

علی شامی افزود: هرروز مردم به شرکت و جهاد کشاورزی مراجعه می‌کنند و حالا بی‌نتیجه نشسته‌اند و ناامید شده‌اند چراکه مسئولان وعده می‌دهند و عملی نمی‌شود و این باعث شده است مردم اعتمادشان از دست برود.

 

وی افزود: در مناطقی که آب از طریق طرح ۴۶ هزار هکتاری رهاسازی شده تازه ایراداتش نمایان شده است و در بعضی روستاها یک روز پس از رهاسازی آب از طریق خط لوله، لوله‌های فرسوده ترکیده‌اند و این موارد باعث شده به همان روستاها نیز آب نرسد.

 

دهیار روستا تصریح کرد: البته در روستای ماهم آب از طریق خط لوله رهاسازی نشده است تا از مشکلات زیرخاک اطلاع پیدا کنیم.
 

 

در ادامه ویدئوی گلایه پیرمرد سیستانی از قالیباف را که اتفاقاً در فضای مجازی و در رسانه های سراسر کشور هم بسیار دیده شد، مشاهده می کنید:


منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha