خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7514
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۱:۲۳
مدیرکل آموزش و پرورش استان؛

۷۱ درصد مدارس سیستان و بلوچستان روستایی است

۷۱ درصد مدارس سیستان و بلوچستان روستایی است
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: طبق آخرین آمار ۷۱ درصد مدارس این استان روستایی و ۲۹ درصد شهری هستند.

به گزارش اس.بی پرس، حمید رضا رخشانی بیان کرد: سه اصل آموزش مهارت‌های علمی، حرفه‌ای و زندگی از اولویت‌های مهم آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان است.

 

وی افزود: آموزش و پرورش به دنبال تربیت تمام ساحتی دانش‌آموزان در ابعاد زندگی اجتماعی و فردی آنان است.

 

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان با اشاره به آمار جمعیتی مدارس و ترکیب آمار دانش‌آموزان در استان بیان داشت: ۷۱ درصد مدارس روستایی و ۲۹ درصد شهری هستند و در حوزه دانش آموزان، ۵۱.۵ درصد دانش‌آموزان در شهرها ۴۹.۵ درصد در روستاها مشغول به تحصیل هستند.

 

وی ادامه داد: در شرایط شیوع بیماری کرونا و غیرحضوری شدن آموزش‌ها و استمرار فرآیند یاددهی یادگیری از درگاه مجازی، مجموعه همکاران فهیم، ساعی و خوشفکر مان در اقصی نقاط استان با بهره گیری از خلاقیت‌های فردی و ظرفیت‌های گوناگون به دنبال تحقق این مهم بوده و هستند.

 

رخشانی با اشاره به وضعیت سخت زیرساخت‌های اینترنتی و مخابراتی در سطح سیستان و بلوچستان، بیان داشت: ۵۵ درصد مناطق استان از اینترنت بهره‌مند هستند و ۴۵ درصد از این فرصت و بستر محرومند که در برخی مواقع دستیابی به اهداف تعریف شده دشوار و با معضلات فراوانی همراه می‌کند.

 

وی تصریح کرد: در مناطقی که دسترسی به زیرساخت‌های مخابراتی و اینترنتی سخت و یا وجود نداشته با حضور راهبران آموزشی، توزیع بسته‌های آموزشی، درس نامه‌ها و حتی حضور فیزیکی معلمان در مدارس با آمار پایین و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کار آموزش استمرار یافته است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان؛

تصادف در مسیر نیکشهر به چابهار پنج کشته برجا گذاشت