خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7547
۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۱۰:۳۷
فرمانده انتظامی استان؛

۱۲۰ نفر از مخلان نظم و امنیت عمومی در سیستان و بلوچستان دستگیر شدند

۱۲۰ نفر از مخلان نظم و امنیت عمومی در سیستان و بلوچستان دستگیر شدند
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: ماموران انتظامی استان در هفته گذشته موفق به شناسایی تعدادی از برهم زنندگان نظم عمومی جامعه و حاملان سلاح سرد شده که پس از هماهنگی با مراجع قضائی در چندین عملیات موفقیت آمیز ۱۲۰ نفر از این افراد را دستگیر کردند.

به گزارش اس.بی پرس، سردار احمد طاهری فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: با اشاره به برخورد قاطعانه پلیس با حاملان سلاح سرد از اجرای مستمر طرح جمع آوری سلاح سرد با هدف کنترل جرائم خشن در سیستان و بلوچستان خبر داد.

 

او بیان کرد: حمل سلاح سرد توسط جوانان و نوجوانان در جامعه به یک معضل اجتماعی و یکی از دغدغه‌های پلیس تبدیل شده چراکه عامل وقوع بسیاری از جرائم خشن از جمله زورگیری،سرقت‌های توام با خشونت، قتل، نزاع دسته جمعی و بسیاری از جرائم دیگر است.

 

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در این راستا تعداد ۲۲۰ تیغه انواع سلاح سرد در عملیات‌های مختلف انتظامی در سطح استان کشف شده است افزود: ارتکاب جرم و تهدید مردم با سلاح سرد و حمل آن از مواردی است که پلیس به شدت با آن برخورد کرده و عواقب قانونی شدیدی را برای افراد در پی دارد.

 

او ارتقای سطح آگاهی جامعه را مهمترین عامل در جهت کاهش میزان استفاده از سلاح سرد برشمرد و گفت: کانون گرم خانواده، نزدیکی روابط والدین با فرزندان،افزایش بصیرت و آگاهی افراد خانواده از عوامل مهم تأثیرگذار در کاستن میزان استفاده از سلاح سرد است.

 

سردار طاهری با تاکید بر عزم جدی پلیس بر تداوم اجرای طرح برخورد با حاملان سلاح سرد با هدف ریشه کن کردن جرائم خشن در سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد :پلیس به آن دسته از افرادی که هنوز دست از شرارت بر نداشته و نظم عمومی را برهم می زنند هشدار میدهد که زودتر به آغوش جامعه برگشته و بدانند که نیروی انتظامی در اجرا و برقراری مطلوب امنیت شهروندان هرگز عقب نشینی نمی‌کند و با صلابت و اقتدار در برخورد با قانون شکنان به کار خود ادامه می دهد.

 

او  از شهروندان خواست به منظور ارتقای امنیت در محلات و برخورد قاطعانه با اخلالگران نظم و امنیت عمومی هر گونه اخبار خود را در این خصوص با تماس ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی؛

تصادف در زاهدان چهار کشته برجا گذاشت

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت