خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7557
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۰:۲۵
رئیس شورای روستا شوگه؛

مه غلیظ و سرما و یخبندان شدید خاش را فرا گرفت

مه غلیظ و سرما و یخبندان شدید خاش را فرا گرفت
از شب گذشته تاکنون مه غلیظ، گرد و غبار و سرما و یخبندان شدید خاش سیستان و بلوچستان را فرا گرفته و زندگی مردم را در این شهرستان و بویژه در نقاط روستایی و عشایری مختل کرده است.

به گزارش اس.بی پرس، در شرایط دشوار سرما یخبندان شدید تفتان و نقاط کوهستانی و دشت و بیابان خاش و غبار و مه غلیظ، ضروری است که مردم بدون دلیل از منزل خارج نشوند و استفاده از پوشش گرم اجتناب ناپذیر می باشد.

 

مردم مناطق خاش، حاشیه تفتان و پشتکوه و سنگان و ترشاب و دشت های موزن، رباط، آبخوان، کلکلی، کارواندر، کروجی، شورآپ، تلگزی، شوگه، خان بی بی، آپک سیاهان، اسپیتک، جودین و غیره در این فصل از سال مشقت های فراوانی را متحمل می شوند. 

 

رئیس شورای روستا شوگه خاش سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید و یخبندان سبب شده که دامداران خانه نشین شوند و دام های مردم در این شرایط دشوار سرما قادر به چرا رفتن نیستند.

 

محمدامین میربلوچزهی بیان کرد: سهمیه نفت مردم نیز با توجه به مصرف بالا در این فصل به پایان رسیده و اعلام کالابرگ جدید و نیز پیش بینی سهمیه اضطراری از ضرورت های اجتناب ناپذیر است.

 

وی اظهار داشت: سرما و یخبندان شدید در روستای شوگه طی فصل زمستان زندگی مردم را به شدت فلج می کند.

 

میربلوچزهی گفت: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی وزش باد و سرما و یخبندان تا پایان هفته این شرایط تداوم دارد، بنابراین انتظار می رود از طریق جهاد کشاورزی علوفه های دامی تامین و سهمیه فوق العاده نفت اعلام و ارزاق و سبد معیشتی میان نیازمندان توزیع شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان؛

تصادف در مسیر نیکشهر به چابهار پنج کشته برجا گذاشت