خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7561
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۵:۱۰
رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه:

۱۴ صیاد ایرانی در بند پاکستان آزاد شدند / ۱۰ صیاد دیگر در مرحله نهایی آزادی

۱۴ صیاد ایرانی در بند پاکستان آزاد شدند / ۱۰ صیاد دیگر در مرحله نهایی آزادی
رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در چابهار گفت: ۱۴ صیاد سیستان و بلوچستان که به‌خاطر ورود غیرمجاز به آب‌های پاکستان در این کشور زندانی بودند آزاد شدند و ۱۰ صیاد دیگر هم در مرحله نهایی آزادی هستند.

به گزارش اس.بی پرس، حمیدرضا طوسی اظهار داشت: در مجموع 15 صیاد با تلاش‌های دیپلماتیک و رایزنی‌های فشرده وزارت امور خارجه و سفارت ایران در پاکستان آزاد و 14 نفرشان با پرواز مستقیم وارد فرودگاه امام خمینی تهران شدند.

 

وی افزود: یکی از صیادان آزاد شده به خاطر مثبت شدن تست کرونایش هنوز در پاکستان است اما حال عمومی وی کاملا مساعد است و به زودی با درآمدن از قرنطینه و در صورتی که تستش منفی شود به ایران می‌آید.

 

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در چابهار تصریح کرد: این 15 صیاد به خاطر ورود غیرمجاز به آب‌های پاکستان در بندر کراچی زندانی بودند که از همان ابتدای زندانی کنسول‌گری ایران در کراچی رایزنی‌های فشرده‌ای برای آزادی‌شان شروع کرد.

 

طوسی گفت: مقدمات آزادی 10 صیاد دیگر هم فراهم شده و این صیادان نیز به زودی با طی مراحل قانونی وارد جمهوری اسلامی ایران می‌شوند‌.

 

 بنا به اعلام کنسول‌گری ایران در کراچی؛ طی دو سال اخیر 75 ملوان و در مجموع 90 شهروند ایرانی با پیگیری‌های مستمر سرکنسولگری کشورمان در کراچی از زندان آزاد و به ایران بازگردانده شده‌اند.

 

 

نتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

تراکنش‌های بدون کدملی برگشت می‌خورد

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت؛

آزمایش بالینی واکسن ایران و کوبا آغاز شد